Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Kolejne zarzuty za wyłudzenie dotacji

  • Dodano: 2017-08-16 09:00

Zabrzańscy policjanci zakończyli czynności w sprawie dotyczącej oszustwa, a także wyłudzenia dotacji na prowadzenie szkoły.

Właściciel szkoły i dyrektorka usłyszeli po ponad 370 zarzutów. To już kolejny raz, kiedy parze oszustów przedstawiono zarzuty. Śledczy zabezpieczyli majątek podejrzanych w postaci nieruchomości. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci zabrzańskiej komendy, zajmujący się przestępczością gospodarczą, zakończyli czynności w sprawie oszustwa, a także wyłudzenia dotacji w związku z prowadzeniem szkoły średniej dla dorosłych. Przestępczy proceder trwał do stycznia do sierpnia 2014 roku do grudnia 2015 roku. W czerwcu 2016 roku dyrektorce i właścicielowi szkoły przedstawiono 226 zarzutów, a w lutym 2017 roku po 50 zarzutów. Teraz para oszustów usłyszała ponad 370 zarzutów. 36-letni właściciel placówki wspólnie i w porozumieniu z 54-letnia dyrektorką szkoły, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadzili w błąd gminę co do faktu, że słuchacze szkoły uczęszczali na zajęcia. Ponadto poświadczyli nieprawdziwe informacje o rzeczywistej liczbie słuchaczy. Informacje te miały istotne znaczenie prawne w zakresie wysokości przyznanej dotacji. W ten sposób podejrzani wyłudzili z budżetu miasta łącznie ponad 110 tysiące złotych. Dyrektorce ponadto przedstawiono dwa dodatkowe zarzuty dotyczące podrobienia podpisu jednej z nauczycielek na świadectwie szkolnym. Śledczy na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie podejrzanych w postaci nieruchomości. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.