Wiadomości z Zabrza

Klub sportowy Szach Mat Zabrze będzie miał nową siedzibę!

  • Dodano: 2023-03-30 09:00

Prowadzony przez Katarzynę Krajewską klub Szach Mat Zabrze zmienia swoją siedzibę na nową. Młodzi szachiści znajdą swoje miejsce w pięknej sali byłego kina „Energetyk” przy ul. Wolności pomiędzy Sztolnią Królowa Luiza i Elektrociepłownią Zabrze. Znacznie lepsze warunki pozwolą na organizację zajęć na jeszcze większą skalę niż dotychczas, a szczególnie wyjątkowe turnieje odbywać się będą na Arenie Zabrze.

Tradycje szachowe w naszym mieście trwają od ponad 70 lat

Wtedy to przy klubie sportowym Górnik Zabrze powstała sekcja szachowa, która przez lata święciła triumfy w różnego typu zawodach. Zabrzańskie środowisko szachowe na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej reprezentowali szachiści takich klubów jak: Sekcja Górnika Zabrze, Centrum Zabrze, MOSiR Budosak Zabrze, który powstał po przejęciu sekcji Górnika Zabrze oraz Klub Mat Grzybowice, który zmienił nazwę na Szach Mat Zabrze.

Ostatnie sukcesy zawodników Szach Mat Zabrze budzą zasłużony podziw

W ubiegłym roku Jakub Seemann zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Szachach w kategorii do lat 14, mistrzostwo Polski do lat 18 w szachach szybkich, a także tytuł mistrza Europy w szachach klasycznych do lat 18.

Sukcesy odnotowała także Agnieszka Ślusarczyk, która została mistrzynią Polski do lat 8 w szachach błyskawicznych oraz wicemistrzynią Polski do lat 8 w szachach szybkich. Fantastycznie spisała się w ubiegłym roku również Zuzanna Gaszka, która zdobyła aż 11,5 pkt z 13 rund, co wystarczyło do zdobycia brązowego medalu w grupie dziewcząt do lat 14.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również