Wiadomości z Zabrza

Klub sportowy Sparta Zabrze obchodził swój setny jubileusz [Zdjęcia]

  • Dodano: 2021-09-27 13:45, aktualizacja: 2021-09-27 15:00

Sparta Zabrze jest już z nami ponad 100 lat. W ramach świętowania zorganizowano turniej piłki nożnej dla dzieci, wyjątkową wystawę w Muzeum Miejskim w Zabrzu oraz uroczystą galę dla osób związanych z klubem.

Setny jubileusz Sparty Zabrze

O godzinie 17:00 Stadionie Arena Zabrze odbyła się uroczysta gala dla byłych i obecnych zawodników, trenerów, działaczy i pracowników Sparty Zabrze. W wydarzeniu uczestniczyła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– Wszystkim członkom spartańskiej rodziny raz jeszcze raz składam serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia! – przekazuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Turniej piłki nożnej dla dzieci

W piątek 24 września na Stadionie Sparty Zabrze odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci z okazji 100-lecia klubu. Na trybunach zasiedli mistrzowie Polski - Jerzy Gorgoń i Ryszard Cyroń. Oboje byli wychowankami Sparty Zabrze. W turnieju wzięli udział Akademia Piłkarska Górnika Zabrze,  SKS Gwarek Zabrze oraz Sparta Zabrze. 

Wyniki turnieju:

  • Sparta Zabrze 1:0 Górnik Zabrze (Magdziorz)
  • Gwarek Zabrze 0:0 Górnik Zabrze
  • Sparta Zabrze 3:1 Gwarek Zabrze (Piernikarczyk, Mach, Gburek)

Turniej wygrała drużyna gospodarzy, wygrywając oba rozegrane mecze. Drugie miejsce zajęła drużyna Górnik Zabrze, a Gwarek Zabrze zajął trzecie miejsce.

– Bardzo dziękujemy przybyłym zespołom za sportową rywalizacje – przekazują organizatorzy turnieju.

Wystawa w zabrzańskim Muzeum Miejskim 

Z okazji jubileuszu Muzeum Miejskie w Zabrzu przygotowało specjalną wystawę poświęconą klubowi KS MOSiR Sparta Zabrze. Wstęp jest bezpłatny.

Początki klubu Sparta Zabrze sięgają 1920 roku, kiedy podczas Zjazdu Górnośląskiego Związku Okręgowego Piłki Nożnej w Bytomiu powołano dwa kluby: Piast Mikulczyce i Jedność Rokitnica. W 1973 roku klub zmienił nazwę na GKS Sparta Zabrze, by 17 lat później przemianowano go na KS MOSiR Sparta Zabrze.

W 2021 roku klub Sparta Zabrze obchodzi już 101 rocznicę, jednak ze względu na pandemię organizacja obchodów nie była możliwa w poprzednim roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.