Wiadomości z Zabrza

Kierujący z narkotykami i pod ich wpływem zatrzymany przez zabrzańską drogówkę

  • Dodano: 2021-01-26 07:45, aktualizacja: 2021-01-26 07:54

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może kierowcy podejrzewanemu o posiadanie marihuany i kierowanie pojazdem pod jej wpływem.

Zatrzymany wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej, mundurowi zabezpieczyli przy nim narkotyki, a przeprowadzone badanie wskazało, że zanim wsiadł za kierownice, musiał ich używać. Kierujący za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W sobotę wieczorem policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali na ulicy Karola Miarki go do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec Gliwic. Podczas czynności wykonywanych przez mundurowych mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Jak się później okazało, powodem jego zdenerwowania były narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli worek foliowy z marihuaną. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem, będąc pod wpływem narkotyków. Co potwierdziło wstępne badanie wykonane narkotesterem. W tej sytuacji pobrana została krew do badań.

Z dotychczas zebranego materiału dowodowego wynika, że będzie odpowiadała za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod ich wpływem, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.