Wiadomości z Zabrza

Kierowcy pod wpływem alkoholu i bez uprawnień zatrzymani w Zabrzu

  • Dodano: 2019-03-05 10:45

Tylko od początku miesiąca policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwe kierujące i 2 kierujących po użyciu alkoholu.

Ponadto mundurowi ujawnili 8 kierujących, którzy nigdy nie posiadali uprawnień do kierowania i kierującego, który prowadził samochód pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Czynności w sprawach trwają.

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 34-letnią kierującą, która w stanie nietrzeźwości spowodowała kolizję

Do zatrzymania doszło na ul. Ślęczka. Policjantów poinformował jeden ze świadków zdarzenia, że najprawdopodobniej pijana kierująca uderzyła swoim samochodem w zaparkowaną skodę octavia. Na miejsce została wezwana zabrzańska drogówka, która wykonała czynności przy kolizji i przebadała kobietę na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że kierująca hondą miała 1,38 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy kat. AM, B1 i B. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Z własnej kieszeni będzie musiała również pokryć koszty naprawy samochodów.

To nie jedyny pijany kierujący zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w ostatnich dniach

Na ul. Plutonowego Ryszarda Szkubacza mundurowi z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Podczas sprawdzenia okazało się, że 48-letni mieszkaniec Gliwic prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Badanie wskazało, że miał 0,24 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali mu prawo jazdy kat. A i B.

Na zabrzańskim odcinku autostrady A4 policjanci z komisariatu autostradowego zatrzymali kierującego fordem. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 39-letni mieszkaniec Zawiercia, również kierował samochodem po użyciu alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,32 promila alkoholu w organizmie. Jemu również grozi kara aresztu lub grzywny,. Ponadto policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kat. B.

Natomiast na ul. Pszczyńskiej policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali 55-letnią kobietę, która w stanie nietrzeźwości jechała do pracy. Kierująca hyundaiem z samego rana miała 1,18 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy kat. B. Za popełnione przestępstwo jej również grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Ponadto tylko od początku marca policjanci drogówki zatrzymali 8 kierujących pojazdami, którzy nigdy nie posiadali uprawnień, a mimo to prowadzili samochody. Oni odpowiedzą za popełnienie wykroczenia, za które grozi kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast kierujący, który prowadził samochód pomimo decyzji o cofnięciu w drodze administracyjnej uprawnień, odpowie za popełnienie przestępstwa. Kierującemu grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również