Wiadomości z Zabrza

Kierowca z 3 promilami uszkodził 3 samochody w Zabrzu!

  • Dodano: 2021-06-25 09:30

Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który na ulicy Szpitalnej uderzył w zaparkowane samochody. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów dzięki natychmiastowej reakcji świadka, który widząc zdarzenie, natychmiast powiadomił Policję oraz uniemożliwił ucieczkę sprawcy.

Sprawca kolizji miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania

Do zdarzenia doszło w południe 24 czerwca na ulicy Szpitalnej. Dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał informację od świadka zdarzenia, który widział jak kierujący samochodem osobowym marki seat, uszkodził zaparkowane przy drodze pojazdy. Ponad z otrzymanych informacji wynikało, że sprawca chciał odjechać z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwili mu to świadkowie. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, którzy zatrzymali sprawcę kolizji. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Chorzowa.

Z pierwszych ustaleń poczynionych przez mundurowych na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący jadąc ulicą Szpitalną, utracił panowanie nad swoim pojazdem, i uderzył w zaparowane przy drodze pojazdy marki opel, mercedes i BMW.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu

Ponadto okazało się, że 29-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialny kierujący może trafić do więzienia nawet na dwa lata, czeka go również wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna poniesie także konsekwencje za spowodowanie szkód w innych pojazdach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również