Wiadomości z Zabrza

Kasia walczy z rakiem! Możemy jej pomóc

  • Dodano: 2018-12-13 12:15

Zabrzanka walczy z rakiem i prosi o pomoc w sfinansowaniu leczenia.

Zaczęło się dwa lata temu, od niewinnego kaszlu. Pierwsza diagnoza brzmiała „alergia”. Objawy na jakiś czas ustąpiły. Niestety, nie na długo. Potem było już tylko gorzej. Teraz rodzina walczy o życie 35-letniej zabrzanki, Kasi Leszczyńskiej-Widliczek, chorej na złośliwego raka. Za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl można wpłacać pieniądze na jej leczenie.

We wrześniu 2016 roku zabrzanka ponownie trafiła do lekarza, z tymi samymi objawami, co wcześniej. Dwa miesiące później objawy nasiliły się, pojawiły się duszności i ból w klatce piersiowej. Lekarz zalecił kurację antybiotykową. Jednak niewiele to pomogło, a wręcz było coraz gorzej. W styczniu 2017 roku lekarz w końcu zlecił USG jamy brzusznej i RTG klatki piersiowej. W marcu pojawiła się straszna diagnoza – nowotwór złośliwy z przerzutami na płuco prawe, śródpiersie, opłucną, sutek lewy, wątrobę, trzustkę, otrzewną, jajniki.

Zabrzanka dzielnie walczy, by pokonać nowotwór. Rok temu podczas zbiórki na leczenie Kasi zebrano ponad 36 tys. zł.

Od kilku miesięcy dzięki pomocy darczyńców z powodzeniem walczę ze swoją chorobą. Niestety przede mną jeszcze długa droga do pełni zdrowia. Ostanie wyniki badań wskazują, iż obraliśmy dobrą drogę leczenia, gdyż markery nowotworowe CA 125 spadły 307 na 95 IU/ml – mówi Katarzyna Widliczek.

Niestety leczenie jest bardzo drogie, nierefundowane przez NFZ. Koszty 1 ml ekstraktu CBD to około 120-150zł, koszt drugiego ekstraktu to 150 zł za 1ml. Miesięczny koszt leczenia się poprzez ekstrakty z konopi siewnych szacowany jest od 700-800zł dziennie.

Nasze dotychczasowe środki już się wyczerpały. Dlatego w tej trudnej dla nas chwili prosimy Państwa o wsparcie i pomoc finansową. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę. Liczy się każdy grosz. Państwo są dla nas jedyną nadzieją – mówi zabrzanka. - Zebrane środki przeznaczymy na dalsze leczenie ekstraktami CBD, opiekę medyczną, suplementy i leki niezbędne do walki z chorobą.

Każdy, kto chce wesprzeć leczenie zabrzanki, może zrobić to za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl – Życie dla Kasi 2.


Źródło: Redakcja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • quba

    jak to leczenie nie jest refundowane? Jest refundowane. Ja również choruję na płuca, usunięto mi część lewego płuca, nie płaciłam za leczenia ani grosza, bo NFZ refunduje całkowite leczenie. To jest bezczelna wyłudzanie pieniędzy od dobrych ludzi. Wstydźcie się, żebracy! Jesteście zwykłymi cwaniakami. To zupełna podłość w taki sposób wyłudzać pieniądze!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.