Wiadomości z Zabrza

Już w niedzielę – otwarcie nowego sezonu w Miejskim Ogrodzie Botanicznym!

  • Dodano: 2022-04-28 07:15, aktualizacja: 2022-04-28 07:38

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników piękna przyrody – w najbliższą sobotę, o godz. 10.00, otwarty zostanie Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. 

Otwarcie Miejskiego Ogrodu Botanicznego

Każdego roku Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zostaje otwarty dla odwiedzających z początkiem maja. Pracownicy Ogrodu cały czas intensywnie pracowali, aby każdy zwiedzający mógł znów cieszyć się piękną przyrodą.

Pod względem bogactwa zgromadzonej tu przez lata kolekcji roślinnej, zabrzański ogród botaniczny to najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Rośnie tu ok. 5000 okazów drzew i krzewów (ok. 200 taksonów) oraz bogata kolekcja roslin pochodzących praktycznie ze wszystkich stref klimatycznych.

Ogród dzieli się na część botaniczną nawiązującą do ogrodów w stylu francuskim oraz parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami.

W tym roku szklarnie są wyłączone ze zwiedzania ze względu na przygotowania do inwestycji, na którą Miasto Zabrze pozyskało środki zewnętrzne z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.

Więcej o Miejskim Ogrodzie Botanicznym na www.mop.zabrze.pl

Już w niedzielę – otwarcie nowego sezonu w Miejskim Ogrodzie Botanicznym!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również