Wiadomości z Zabrza

Już po pierwszym wrześniowym dzwonku

  • Dodano: 2015-09-01 10:15

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, którzy dzisiaj wrócili po wakacyjnej przerwie do szkoły, zabrzańscy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Aż do piątku w obrębie placówek oświatowych pojawią się patrole policji i straży miejskiej. W kolejnych tygodniach policjanci przeprowadzą prelekcje na temat bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym.

Dzisiaj we wszystkich szkołach rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Jest to szczególny dzień dla tych dzieci, które pierwszy raz przekroczyły próg szkoły. W trosce o bezpieczeństwo uczniów zabrzańscy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W obrębie szkół aż do piątku 4 września pojawią się patrole policji i straży miejskiej. Na trasy doprowadzające do szkół skierowano patrole ruchu drogowego, a także policjantów z poszczególnych komisariatów. Przez najbliższe dni mundurowi będą pomagać najmłodszym w pokonywaniu miejsc, gdzie występuje największe nasilenie ruchu drogowego. Bezlitośnie karani będą kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego, których postępowanie może stanowić zagrożenie dla dzieci. Policjanci będą przyglądać się zachowaniom kierowców w rejonie przejść dla pieszych, kontrolować stan ich trzeźwości, a także sprawdzać sposób przewożenia dzieci. W kolejnych tygodniach policjanci odwiedzą uczniów już w klasach, gdzie przeprowadzą prelekcje na temat bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym. Od września rusza kolejna edycja programu profilaktyczno – interwencyjnego „Lepiej razem niż osobno” .

Apelujemy do rodziców o prowadzenie rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły, a w miarę możliwości o doprowadzanie swych pociech do szkół.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.