Wiadomości z Zabrza

Jak działa osuszacz wilgoci?

  • Dodano: 2018-11-19 10:00

Wielu lokatorów boryka się z problemem zbyt dużej wilgotności, która atakuje głównie pomieszczenia łazienkowe oraz kuchenne. Nielikwidowana może prowadzić do poważnych kłopotów z jakością i komfortem życia, ponieważ wywołuje wilgoć, pleśń, grzyba. To natomiast nie tylko pociąga za sobą oszpecenie wyglądu naszych czterech ścian, ale także może wiązać się z poważnymi dolegliwościami natury zdrowotnej, na co zaś składa się mnóstwo rozmaitych chorób dróg oddechowych oraz skóry. Są jednakże skuteczne sposoby, by temu zaradzić, a mianowicie konieczne okazuje się gruntowne osuszenie wilgoci. Jak to zrobić? O tym dowiesz się z poniższego poradnika.

Profesjonalne podejście

Pierwsza oznaka, że coś jest nie tak z poziomem wilgotności wewnątrz domu, czy mieszkania to niemiły zapach stęchlizny. Ponadto, warto przyjrzeć się bliżej murom, a jeśli zaczyna je pokrywać brzydko prezentująca się, ciemna kolorystycznie plama, prawdopodobnie to początek istotnego problemu z nadmiernym zawilgoceniem, jakiego pod żadnym pozorem nie wolno zbagatelizować. Co wtedy? Najlepiej zgłosić się do wiarygodnych i rekomendowanych firm usługowych typu działająca w branży od lat spółka TSM, której oferta dostępna jest na stronie Suszenie.com. Za pośrednictwem takich placówek można bez większych trudności skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowców, którzy precyzyjnie pozbędą się problemu bezpośrednio za nas. Dla wygodnickich optymalnym rozwiązaniem będzie wynajęcie grupy specjalistów, jacy samodzielnie wykonają wszelkie niezbędne czynności związane z osuszaniem lokum. Ci, którym zależy na oszczędności środków pieniężnych, mają równie efektywną alternatywę, to jest opcję wynajmu fachowego sprzętu do osuszania, co pozwala na własnoręczne usunięcie wilgoci.

Modele kondensacyjne

W praktyce, pozbycie się nadmiaru wilgoci jest możliwe w błyskawicznym tempie, ale tylko i wyłącznie za sprawą użycia wysokiej jakości sprzętu jakim jest osuszacz kondensacyjny. Inaczej maszyna ta określana jest mianem urządzenia ziębniczego, a pod względem konstrukcyjnym przypomina klasyczną klimatyzację, czy standardową lodówkę. Podstawowym elementem składowym omawianego osuszacza jest zaś kompresor, czyli sprężarka oraz dwa powietrzne wymienniki ciepła zbliżone swym wyglądem do chłodnic. Jeden z nich ma za zadanie grzać, drugi zaś chłodzić. Do tego, dochodzi także wentylator.

Modele adsorpcyjne

Na rynku osuszaczy dostępne są też modele adsorpcyjne, które określa się nierzadko również terminem urządzenia nie absorbcyjne. Jak wskazuje na to już samo ich nazewnictwo, bazują na wykorzystaniu zjawiska adsorpcji, a zatem magazynowania wody na powierzchni adsorbentu. Taki sprzęt posiada rotor jaki pokrywa adsorbent i to właśnie ten element jest nadrzędną częścią opisywanej maszyny. Przez niego przedostają się masy powietrza w momencie, gdy osuszacz wprowadzony jest w ruch. Na rotorze osadza się zbierana wilgoć. Wyszczególnia się dwa rodzaje osuszaczy powietrza tej kategorii, a mianowicie te prostsze, przeznaczone do zastosowania w warunkach domowych, jak i silniej zaawansowane, a przez to bardziej profesjonalne, które w celach pozbycia się zawilgocenia wykorzystują drugi obieg powietrza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.