Wiadomości z Zabrza

Huczne powitanie Łukasza Podolskiego na zabrzańskim stadionie

  • Dodano: 2021-07-09 12:00

Drugi dzień pobytu Łukasza Podolskiego w Zabrzu przejdzie do historii. Tysiące kibiców powitało nowego piłkarza Górnika Zabrze.

W czwartek 8 lipca Łukasz Podolski, Mistrz Świata z 2014 roku, podpisał roczny kontrakt z Górnikiem Zabrze. Jak zapowiedział, będzie to już ostatni klub w jego karierze.

Powitanie godne Mistrza Świata

Tysiące kibiców hucznie przywitało Łukasza Podolskiego na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Kiedy po zakończonej czwartkowej konferencji prasowej piłkarz wybiegł na murawę, przywitały go okrzyki i śpiewy kibiców oraz świece dymne. Kibice przygotowali również transparent z napisem „Łukasz, witaj w domu”.

– Lukas nie czekając na oficjalne przemówienia przedarł się sam na trybunę najzagorzalszych zabrzańskich fanów, gdzie przejął mikrofon i gorąco powitał kibiców 14-krotnych Mistrzów Polski – przekazują na oficjalnej stronie internetowej Górnika Zabrze. – Tak fantastycznego powitania nie miał na pewno nigdy żaden zawodnik w historii polskiej piłki – dodają.

Swój pierwszy mecz na murawie stadionu im. Ernesta Pohla Łukasz Podolski rozegrał z adeptami Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Podczas meczu strzelił swoją pierwszą bramkę na zabrzańskim stadionie.

25 lipca Górnik Zabrze rozegra pierwszy mecz w nowym sezonie na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Pięć dni później Górnik zmierzy się z Lechem w Zabrzu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.