Wiadomości z Zabrza

Górnik Zabrze pokonał Śląsk Wrocław!

• Dodano: 2024-04-15 09:15, aktualizacja: 2024-04-22 13:31

W meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze zmierzył się przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Trójkolorowych po dwóch trafieniach Kamila Lukoszka!

Luko show!

W wyjściowej jedenastce Jan Urban dokonał aż trzech zmian. Piotr Krawczyk zastąpił w ataku Sebastiana Musiolika, Boris Sekulić wybiegł w miejsce kontuzjowanego Dominika Szali, a w roli młodzieżowca wystąpił bohater meczu Kamil Lukoszek, który zmienił pauzującego za kartki Daniego Pacheco.

Od pierwszych minut Śląsk ruszył do ataku, jednak w początkowej fazie meczu Daniel Bielica dwukrotnie popisał się efektowną obroną, co uchroniło Górnika przed startą bramki. Gola dla Trójkolorowych strzelił natomiast Kamil Lukoszek po spektakularnie rozegranej akcji.

Jedną z najładniejszych asyst sezonu zaliczył Damian Rasak, który dostrzegł wbiegającego w pole karne młodego skrzydłowego i zagrał do niego piłkę tzw. „krzyżakiem”. „Luko” także przełożył piłkę za plecami, mijając w ten sposób rywala i huknął pod poprzeczkę lewą nogą, wyprowadzając Górnika na prowadzenie na kilka minut przed końcem pierwszej połowy. W ten oto efektowny sposób Kamil Lukoszek zanotował pierwszego gola w PKO BP Ekstraklasie!

Po przerwie Śląsk był bliski wyrównania. Sytuacyjny strzał w polu karnym Bielicy oddał Patryk Klimala, ale piłka trafiła ostatecznie w słupek. Górnik odpowiedział w 85. minucie meczu.

Lawrence Ennali wykorzystał imponującą szybkość, mijając rywala w bocznym sektorze boiska, a następnie silnie podał wzdłuż linii bramkowej przeciwnika do nadbiegającego Lukoszka. 22-latek zachował zimną krew i z niedalekiej odległości trafił do siatki wrocławian, podwyższając prowadzenie na 2:0.

W ostatnich minutach meczu Śląsk był wyjątkowo aktywny w polu karnym Górnika, ale świetna postawa Daniela Bielicy, a także dobrze dysponowanej linii defensywnej, zapobiegły utracie gola i pozwoliły Trójkolorowym cieszyć się z 9. czystego konta w tym sezonie.

Zwycięstwo z wiceliderem nie dało Górnikowi awansu w ligowej tabeli, ale znacznie przybliżyło do czołowych lokat. Wobec porażek innych drużyn rywalizujących o grę w kwalifikacjach do europejskich pucharów, od ligowego podium podopiecznych Jana Urbana dzielą obecnie tylko 3 punkty.

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

1:0 – Lukoszek (40′).
2:0 – Lukoszek (85′).

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić, Szcześniak, Janicki (83′ Trantafyllopoulos), Janża, Rasak, Lukoszek (87′ Olkowski), Czyż, Kapralik (83′ Musiolik), Ennali, Krawczyk (72′ Kozuki).

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Bejger, Petkov, Olsen (76′ Żukowski), Nahuel, Klimala, Pokorny, Mustafić, Matsenko (76′ Janasik), Guercio (46 Konczkowski), Petrov.

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Żółte kartki: Janicki – Nahuel.

Bilety "online" na mecz Górnika z ŁKS-em - TUTAJ.

Źródło: Górnik Zabrze