Wiadomości z Zabrza

Górnik Zabrze ma nowy zarząd

  • Dodano: 2024-05-23 21:30

Górnik Zabrze ma nowy, na razie jednoosobowy zarząd. Dziś, 23 maja Rada Nadzorcza odwołała dotychczasowy, dwuosobowy: Tomasza Masonia i Małgorzatę Miller-Gogolińską, powołując w to miejsce dr Bartłomieja Gabrysia. Na tym nie skończą się jednak kadrowe newsy z Roosevelta. Do 31 maja mogą się zgłaszać kandydaci na prezesa klubu. Wkrótce ma się w nim pojawić również osoba odpowiedzialna za sprawy sportowe. 

Bartłomiej Gabryś w zarządzie 

Powołany dziś Bartłomiej Gabryś jest doktorem nauk ekonomicznych, wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W październiku 2023 r., bez powodzenia, kandydował do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. 

Górnik Zabrze od grudnia 2023 r. był zarządzany przez dwuosobowy skład. Wtedy stanowisko prezesa porzucił Adam Matysek. Kibice od dawna domagali się jednak wprowadzenia do klubu nowych władz, autonomicznych w decyzjach, zarzucając ówczesnym ślepe posłuszeństwo Ratuszowi, zaś wybrana miesiąc temu prezydent Zabrza, Agnieszka Rupniewska jeszcze w kampanii wyborczej zapowiadała prywatyzację Górnika na rozsądnych i korzystnych dla niego warunkach.    

Komentarze (1)    dodaj »

  • Upadłe miasto

    Super. To zamiast ścieżki rowerowej czy remontu mieszkań komunalnych? Pora chyba wyjechać z tego grajdołu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również