Wiadomości z Zabrza

Fundacja Pomost potrzebuje pomocy!

  • Dodano: 2023-12-31 16:00

Na co dzień sami pomagają, teraz, by kontynuować swoje dzieło, sami proszą o wsparcie. Bez niego fundacja może nie przetrwać. 

Fundacja Pomost pomaga byłym więźniom

Pomost to organizacja pozarządowa, która skupia się na wsparciu byłych osadzonych. Prowadzą zajęcia oraz działania readaptacyjne, które każdego roku wielu osobom ułatwiają powrót do społeczeństwa. Od lat funkcjonuje specjalny ośrodek, w którym byli więźniowie razem żyją, pracują, rozmawiają. Niestety, duże podwyżki, jakie dotykają całe polskie społeczeństwo, znacznie uszczupliły także finanse fundacji. 

Fundacja Pomost od 13 lat pomaga byłym więźniom stanąć na nogi i chroni ich przed powrotem do dawnego życia. Wśród naszych podopiecznych jest wielu ojców, mężów, pracowników, a nawet właścicieli własnych działalności, którzy znali w swoim życiu jedynie przemoc i biedę, a dzięki naszemu wsparciu odmienili swój los. 

Niestety, stanęliśmy pod finansową ścianą i bez Waszej pomocy to może być ostatni miesiąc istnienia Fundacji Pomost. Jeśli nie uregulujemy zaległych i nieustannie rosnących rachunków (prąd +300%!) wszystkie 28 osób obecnie przebywających w naszym ośrodku readaptacyjnym spędzi Święta i rozpocznie nowy rok bez dachu nad głową.

Fundacja Pomost działa od 13 lat

Fundacja z powodzeniem działa od roku 2010. Założył ją Edward Szeliga, który sam jest byłym więźniem. Wie więc bardzo dobrze, jak wiele trudności trzeba pokonać po wyjściu z zakładu karnego. Wielu wraca na dawną drogę, a fundacja ma temu przeciwdziałać i chronić podopiecznych organizacji. Skuteczność ich działań wynosi aż 80%, a specjalny program readaptacyjny został stworzony we współpracy ze środowiskiem akademickim (KUL).

Każdego roku Fundacja Pomost bierze pod swoje skrzydła około 80 osób, a także świadczy ponad 1700 różnego rodzaju konsultacji. Skala ich działania jest więc spora, a skoro ich efektywność jest tak wysoka, warto wspierać tę inicjatywę. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również