Wiadomości z Zabrza

[Foto] Znamy laureatów konkursu "Wolontariusz Roku 2021"

  • Dodano: 2021-12-09 07:15, aktualizacja: 2021-12-09 08:31

Na wniosek Kapituły prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik nadała nominacje i tytuły "Wolontariusz Roku" w kategorii indywidualnej i zespołowej, społecznikom działającym na rzecz środowiska lokalnego naszego miasta.

Rozstrzygnięto konkurs "Wolontariusz Roku 2021"

Te zaszczytne wyróżnienia zostały wręczone w środę 8 grudnia w zabrzańskim Multikinie w trakcie uroczystych obchodów Dnia Wolontariusza. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydenta Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar wraz z radnymi, asystent społeczny senatora Marka Plury oraz przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń, organizacji i wolontariusze.

– Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to czas kiedy nasze myśli biegną w stronę drugiego człowieka. Dziękuję Państwu za ciężką, bezinteresowną pracę i za to, że to właśnie Wy wyciągacie rękę do potrzebujących. Co roku spotykamy się, aby uhonorować ludzi z wielkim sercem. Ogromnie dziękuję za każdą wyciągniętą dłoń i za każde Państwa dzieło, które zbliża nas do siebie. Cieszę się, że znów możemy w tym gronie świętować ten wyjątkowy dzień. Jesteście naszymi zabrzańskimi aniołami – powiedziała podczas wydarzenia Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Wybrano "Wolontariusza Roku"

Tytuł "Wolontariusz Roku" ma na celu uhonorowanie dobroczynnej działalności wolontariuszy, którzy bez względu na wiek, wykształcenie, stan zdrowia, pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców Zabrza. Przyznawany jest nieprzerwanie od 2003 roku w kategorii indywidualnej i zespołowej. Do tytułu mogą być nominowane osoby fizyczne, które aktywnie prowadziły działania na zasadzie pracy społecznej. Kandydatów zgłaszają instytucje publiczne, związki i stowarzyszenia, fundacje oraz inne osoby prawne, korzystające z pomocy wolontariuszy. Każda organizacja zgłasza jednego kandydata i jeden zespół.

– Niezmiernie miło mi być tu z Państwem. Cieszę się widząc ten ogrom wolontariuszy, którzy działają w naszym mieście. Chce w imieniu całej Rady Miasta podziękować Państwu za to, że jesteście blisko z tymi, którzy potrzebują pomocy. Chylimy czoła, że pojęliście się takiej drogi, która często stawia przed Wami wiele wyrzeczeń. Życzymy Państwu sukcesów i wielkiej satysfakcji z podejmowanych działań – zwróciła się do wolontariuszy Łucja Chrzęstek-Bar, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze.

W tegorocznej edycji, w kategorii indywidualnej, tytuł "Wolontariusza Roku" otrzymali:

  • Joanna Szymańska, dr n. med. Roman Kuźniewicz oraz Jacek Czopek.

W kategorii zespołowej tytuł "Wolontariusza Roku" otrzymały zespoły w składzie:

  • Hanna i Zofia Wiewióra – zespół rekomendowany przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca
  • Elżbieta Piwowarczyk, Aneta Szczurek, Barbara Zysk – rekomendowane przez Centrum Organizacji Pozarządowych
  • w Zabrzu

Nominacje do tytułu "Wolontariusz Roku" w kategorii indywidualnej otrzymali:

  • Marek Ruciński oraz Karolina Morgała.

Nominacje do tytułu "Wolontariusz Roku" w kategorii zespołowej otrzymali:

  • Natalia Hoffman, Paulina Miszka, Magdalena Słonina,
  • Jolanta Jurkowska, Zofia Korzec, Gabriela Kuśnierz,
  • Piotr Lempard, Patrycja Surowiec, Adrian Weinghart oraz Michał Zawadka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również