Wiadomości z Zabrza

Festiwal Tańca Ulicznego "(Nie) Łam się". Najgorętsze taneczne rytmy zagościły w Zabrzu

  • Dodano: 2024-06-23 11:45

Najgorętsze taneczne rytmy ponownie zagościły na parkiecie hali widowiskowo-sportowej "Pogoń" w Zabrzu. Wszystko za sprawą 22. edycji Festiwalu Tańca Ulicznego "(Nie) Łam się", który odbył się w ubiegłą sobotę. Wcześniej odbyły się tradycyjne warsztaty – tym razem z house i locking.

Festiwal Tańca Ulicznego "(Nie) Łam się"

Festiwal Tańca Ulicznego "(Nie) Łam się" był doskonałą okazją, aby zobaczyć najlepszych młodych tancerzy ulicznych z całej Polski. Taneczne rywalizacje odbyły się w sobotę, 22 czerwca z podziałem na kilka kategorii i grup wiekowych:

  • solo hip hop – do lat 7, 8-11 lat, 12-15 lat, 16-20 lat (muzyka hip-hop),
  • solo street dance – 12-15 lat, 16-20 lat (inna muzyka street i clubing),
  • dla solistów od eliminacji do bitew półfinałowych i finałowych zagra DJ HWR.
  • duety street dance -do lat 11, 12-15 lat, 16-20 lat (muzyka własna),
  • mini formacje – do lat 11, 12-15 lat, 16-20 lat (muzyka własna),
  • formacje – do 11 lat, 12-15 lat, 16-20 lat (muzyka własna).

W ramach festiwalu uczestnicy mogli pokazać swoje umiejętności w takich kategoriach jak solo hip-hop, solo street dance, duety oraz formacje taneczne.

Nad przebiegiem zawodów czuwało jury złożone z profesjonalnych tancerzy i prawdziwych znawców tej dyscypliny. Wśród nich znaleźli się m.in. Martyna "Czajna" Jaremin-Kurowska od 2001 roku związana z gdańską grupą Enzym – jednego z prekursorów streetdance’u w Polsce – oraz laureatka zawodach tanecznych w Polsce. Młodym tancerzom sędziował również Krzysztof Chamera, tancerz, choreograf, instruktor, który przygodę z tańcem rozpoczął w 1994 roku w grupie SPOKO. Może pochwalić się sukcesami zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. O jego autorytecie świadczy zapraszanie go do grona jury w wielu uznanych konkursach tańca współczesnego, a także w roli choreografa i realizatora projektów dla programów telewizyjnych, takich jak: Eska Music Awards, Radio ZET, TVN, TVP, czy Disney XD. Trzecim jurorem była laureatka "(Nie) Łam się" 2016, była tancerka STU – Patrycja Janusek. Rozpoczęła swoją przygodę z tańcem w wieku dwunastu lat, specjalizując się w stylach tańca ulicznego takich jak hip-hop, dancehall i house. Od ośmiu lat jest związana ze sceną tańca komercyjnego, co pozwoliło jej przekształcić pasję w zawód.

Oprócz emocjonujących zawodów, na festiwalu można było również wziąć udział w warsztatach tanecznych: w piątek zajęcia z gatunku house poprowadził Krzysztof Chamera, w sobotę natomiast lockingu uczyła będzie Czajna. Nie zabrakło tanecznej rywalizacji na najwyższym poziomie, oraz doskonałej zabawy w gorących rytmach muzyki ulicznej i klubowej. Zobaczcie sami!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również