Wiadomości z Zabrza

Dzisiaj odbyło się ostatnie pożegnanie Stanisława "Leona" Sętkowskiego

  • Dodano: 2021-07-20 15:45

Dzisiaj odbyło się ostatnie pożegnanie Stanisława "Leona" Sętkowskiego, legendarnego kibica "Górnika Zabrze". Zabrzanina pożegnały tłumy!

Stanisław "Leon" Sętkowski zmarł 13 lipca. Miał 82 lata. Pana Stanisława rozpoznawali kibice w całym kraju. Swoim dzwonkiem od wielu lat sygnalizował pierwszy gwizdek w meczach Górnika na stadionie przy ul. Roosvelta, a po spotkaniach najlepszemu zawodnikowi wręczał kurczaka lub koguta. 

Uroczystości pogrzebowe Stanisława "Leona" Sętkowskiego

Uroczystości pogrzebowe Stanisława "Leona" Sętkowskiego odbyły się dzisiaj, 20 lipca. O godzinie 11:00 w kościele pw. św. Józefa w Zabrzu odbyła się Msza Święta w intencji zmarłego. 

- Już we wtorek rano okolice kościoła Św. Józefa zostały udekorowane flagami Górnika. Podobnie, jak przed meczem, z tą jednak różnicą, że ozdobione były kirem. Tuż przed godziną 10:30 kościół wypełnił się przyjaciółmi zmarłego - czytamy na stronie Górnika Zabrze. 

Legendarnego kibica "Górnika Zabrze" pożegnały tłumy

W ostatnim pożegnaniu uczestniczyły władze miasta Zabrze oraz Klubu, piłkarze i trenerzy, byli zawodnicy Górnika, jak również bardzo liczni kibice. 

- Po półgodzinnym czuwaniu rozpoczęła się Msza Święta w intencji zmarłego. Podczas nabożeństwa "Leona" we wzruszający sposób pożegnali księża, w tym Bogdan Reder, kapelan Górnika, Dariusz Czernik, prezes Górnika oraz Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze - czytamy na stronie Górnika Zabrze.  

Po zakończeniu Mszy Świętej kondukt pogrzebowy udał się w ostatnią drogę "Leona" na miejsce spoczynku, na pobliski cmentarz parafialny Św. Józefa. Tam tłum modlitwą pożegnał Stanisława Sętkowskiego. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.