Wiadomości z Zabrza

Dzień bez Samochodu. Dzisiaj kierowcy jeżdżą autobusami za darmo

  • Dodano: 2020-09-22 06:15, aktualizacja: 2020-09-22 11:09

Kończy się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Corocznie trwa on od 16 do 22 września. Dzisiaj obchodzimy Dzień bez Samochodu. To dzień, kiedy wszyscy kierowcy mogą korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie. Jest tylko jeden warunek.

16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Przez tydzień można było m.in. wziąć udział w wirtualnym Dniu Otwartym, odwiedzić mobilne stoisko, aby porozmawiać z pracownikami ZTM i GZM, a także dowiedzieć się, w jaki sposób organizator transportu dba o zachowanie bezpieczeństwa w pojazdach komunikacji miejskiej w czasie pandemii. 

Całość, 22 września, wieńczy Dzień bez Samochodu, w którym przejazdy komunikacją miejską są bezpłatne. Bezpłatny przejazd będzie honorowany na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu, który tego dnia zdecydowaliśmy się zostawić na parkingu.

Zrezygnujecie dziś z jazdy samochodem na rzecz autobusu czy pociągu?

Komentarze (2)    dodaj »

  • mieszkaniec

    Całość wieńczy wielka niewiadoma.Artykuł ukazał się 22.09.2023 dopiero o 06.15 rano - a i tak nie był widoczny na stronie Zabrze com. Większość kierowców i tak już wyjechała , bądź nie miała wglądu do informacji - ani wcześniej, ani na bieżąco. Jutro będzie ogłoszenie sukcesów akcji.

  • mieszkaniec

    Jak zwykle - brak info.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również