Wiadomości z Zabrza

Dzieci były zaniedbane, poniżane i bite. 38-latka od 3 lat znęcała się nad swoimi dziećmi

 • Dodano: 2022-01-18 07:30, aktualizacja: 2022-01-18 07:54

Zaangażowanie zabrzańskich policjantów przyczyniło się do szybkiego zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowy areszt. 38-letnia kobieta, znęcała się psychicznie i fizycznie nad czwórką swoich dzieci. Teraz najbliższy miesiąc, spędzi za kratami.

Zabrze: Zostawiła dzieci same w domu na dwa dni i poszła na imprezę

Kilka dni temu, do zabrzańskich policjantów wpłynęło zawiadomienie, dotyczące znęcania się psychicznego i fizycznego przez matkę nad czwórką jej dzieci. Chłopców w wieku 4 i 6 lat oraz dziewczynek w wieku 3 i 13 lat. O całej sytuacji policjanci dowiedzieli się, gdy kobieta pozostawiła dzieci bez opieki na dwa dni, a sama postanowiła poimprezować.

Z ustaleń, jakie poczynili policjanci oraz prokurator nadzorujący postępowanie, a także na podstawie zgromadzonego oraz zabezpieczonego materiału dowodowego wynika, że kobieta najprawdopodobniej od trzech lat znęcała się nad dziećmi fizycznie i psychicznie. Według ustaleń śledczych 38-latka wielokrotnie krzyczała, wyzywała, poniżała, krytykowała, ośmieszała oraz biła dzieci. Dzieci był też zaniedbane, nie posiadały odpowiednich do panującej pory roku ubrań oraz przebywały w nieodpowiednich warunkach.

38-letnia matka zatrzymana pod zarzutem znęcania się nad dziećmi

Prokurator przedstawił mieszkance Zabrza, zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego ze szczególnym okrucieństwem. Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec kobiety najsurowszy środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztu. Teraz najbliższy miesiąc 38-latka, spędzi za kratami. Grozi jej kara 10 lat pozbawienia wolności. Dzieci zostały umieszczone w ośrodkach opiekuńczych i są już bezpieczne.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Rafal

  Nie znasz to nie gadaj

 • Rafal

  Zniszczylas jej zycie

 • Gosia

  Ze niby kto?komu?Pisz dzo rzeczy

 • Empatyczna

  Takie male dzieci,praktycznie od urodzenia poznaly tylko ból

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.