Wiadomości z Zabrza

Dyrektorzy podsumowali rok szkolny 2023/2024 w zabrzańskich szkołach podstawowych

  • Dodano: 2024-06-14 09:15

Za nami kolejny dzień podsumowań w zabrzańskiej oświacie. W Ratuszu Urzędu Miejskiego spotkali się wczoraj dyrektorzy szkół podstawowych, aby wspólnie omówić miniony rok szkolny 2023/2024.

Podsumowanie roku szkolnego 2023/2024 w szkołach podstawowych

Do szkół podstawowych w naszym mieście uczęszcza ponad dziesięć tysięcy uczniów, którzy zapisani są do 25 samodzielnych szkół, pięciu zespołów szkolno-przedszkolnych, pięciu szkół specjalnych oraz sześciu szkół w zespołach szkół.

Zabrzańskie jednostki oświatowe mogą poszczycić się wieloma akcjami i inicjatywami, które wykraczają poza podstawę programową. Wystarczy wspomnieć realizowane projekty takie jak:

  • Festiwal Nauki w Zabrzu,
  • Zielone pracownie,
  • „Naturalnie w Zabrzu”,
  • Szkoła Młodzieżowych Liderów Profilaktyki,
  • XXVI Międzynarodowy Festiwal Rysowania.

Warto wspomnieć także o jubileuszach, które obchodzono w szkołach podstawowych w naszym mieście. Wśród grona jubilatów znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1, która obchodziła 50-lecie swojego istnienia, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Stanisława Wyspiańskiego, która obchodziła 40-lecie oraz Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zabrzu obchodząca 40 urodziny.

W ubiegłym roku odbyły się także uroczystość nadania imienia Małego Księcia Szkole Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również