Wiadomości z Zabrza

Dwa dramatyczne zdarzenia w Zabrzu. Udaremniono dwie próby samobójcze

  • Dodano: 2023-07-25 15:00

W przeciągu zaledwie kilku dni w Zabrzu doszło do dwóch dramatycznych sytuacji. Na szczęście w obu przypadkach nie doszło do tragedii.

Dwaj mężczyźni chcieli targnąć się na swoje życie!

W niedzielę 23 lipca przed godziną 19:00 udaremniono próbę targnięcia się na swoje życie mężczyzny, który wszedł na przęsło mostu nad rzeką Kłodnicą w ciągu ul. Legnickiej. Na miejscu interweniowali policjanci, strażacy i zespół ratownictwa medycznego. 

– Po namowach policjantów mężczyzna zdecydował się zejść z tego mostu, a my za pomocą drabiny mechanicznej go ściągnęliśmy – poinformował mł. bryg. Wojciech Strugacz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Na szczęście mężczyznę udało się przekonać do zejścia z przęsła, a następnie przetransportowano go do szpitala. Działania służb na miejscu trwały niecałą godzinę.

Do kolejnego dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek 25 lipca po godzinie 10:00. Przy ul. Podleśnej mężczyzna targnął się na swoje życie. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji rodziny, udało się go uratować.

– Kiedy przyjechaliśmy, mężczyzna leżał na ziemi. Był trudny kontakt z nim, ale udzieliliśmy pierwszej pomocy. Pogotowie przyjechało na miejsce i został zabrany od szpitala – relacjonuje mł. bryg. Wojciech Strugacz.

Gdzie szukać pomocy?

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj! Jeśli wiesz, że czyjeś życie jest zagrożone, natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112 i podaj dokładną lokalizację, gdzie ta osoba się znajduje. W takich sytuacjach najważniejsze znaczenie ma czas. 

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14.00 - 20.00
  • 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach 17.00 - 20.00

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również