Wiadomości z Zabrza

Dozór za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

  • Dodano: 2020-11-10 07:00, aktualizacja: 2020-11-10 07:08

Mundurowi z II komisariatu zatrzymali agresywnego mężczyznę, który podczas interwencji naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut i grozi mu kara do 3 lat wiezienia. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór Policji.

Mundurowi z zabrzańskiej dwójki zatrzymali agresywnego 31-latka, który podczas interwencji znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. W miniony piątek około godziny 21:00 oficer dyżurny zabrzańskiej jednostki otrzymał informację o awanturze, do jakiej doszło przy ulicy Bytomskiej. Jak wynikało ze zgłoszenia agresywny mężczyzna oraz jego partnerka, będąc pod wpływem środków odurzających, kłócili się przed budynkiem i obrzucali wzajemnie wyzwiskami. Kiedy na miejscu pojawili się stróże prawa, agresja mężczyzny skierowana została wobec mundurowych. 31-latek wyzywał policjantów, nie reagował na ich polecenia i rzucił się na nich. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany a noc spędził w policyjnym areszcie. W wyniku przeprowadzonych czynności na podstawie zebranych materiałów dowodowych mężczyźnie przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów i znieważenia ich. Prokuratura Rejonowa w Zabrzu zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.