Wiadomości z Zabrza

Domowy oprawca został zatrzymany. Koszmar 39-latki trwał 4 lata!

  • Dodano: 2022-03-23 08:00, aktualizacja: 2022-03-23 08:18

40-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu trzeciego, po interwencji w jednym z mieszań na ulicy Struzika. Zatrzymany będzie odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną oraz znieważenie interweniujących policjantów.

Znęcał się nad żoną i znieważył policjantów

Od ponad 4 lat trwał koszmar 39-latki, która mieszkała wraz ze swoim 40-letnim mężem w mieszkaniu przy ulicy Struzika. 40-latek regularnie wszczynał awantury, podczas których obrażał i dopuszczał się rękoczynów. Do kolejnej z nich doszło w miniony poniedziałek.

Ze zgłoszenia wynikało, że 40-latek ma być nietrzeźwy i agresywny, a ponadto miał grozić nożem. Na miejsce skierowano dwa patrole interwencyjne, które zatrzymały 40-latka, choć ten próbował uciekać. W trakcie zatrzymania mężczyzna stawiał opór oraz znieważył interweniujących policjantów.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

Wczoraj 40-letni zabrzanin, który znęcał się nad swoją żoną usłyszał zarzuty. Po zebraniu materiały dowodowego został doprowadzony do prokuratora, gdzie przedstawiono mu zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą, lub nad inną osobą pozostającą w stałym, lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również