Wiadomości z Zabrza

Do Domu Dziecka dostarczono grzejniki elektryczne

  • Dodano: 2021-02-11 08:15, aktualizacja: 2021-02-11 06:49

W związku ze zmniejszeniem mocy w sieci grzewczej, które spowodowane jest awarią w elektrociepłowni międzynarodowego koncernu Fortum, Miasto Zabrze na bieżąco monitoruje sytuację w budynkach użyteczności publicznej.

Szczególną uwagę przykładamy do miejsc, w których przebywają chorzy, dzieci oraz osoby starsze – czyli szpitali, żłobków, przedszkoli i domów pomocy społecznej – stwierdza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Na chwilę obecną instytucje nie odnotowały znaczącego spadku temperatury w pomieszczeniach. Większość z nich posiada własne ogrzewanie awaryjne.

We współpracy z FORTUM, które w związku z zaistniałą sytuacją przekazało pięćdziesiąt grzejników elektrycznych, Miasto Zabrze dostarczyło zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem kilkanaście urządzeń do Domu Dziecka przy ul. Park Hutniczy 15.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Elektryk

    Na chwilę obecną instytucje nie odnotowały znaczącego spadku temperatury w pomieszczeniach. Większość z nich posiada własne ogrzewanie awaryjne - już nic nie rozumiem - awaria niby jest, a niby nie. Jest dla Bytomia - a dla Zabrza -nie. Ma być usunięta do piątku - a tu jest zakup grzejników dla instytucji gdzie nie stwierdza się braku ciepła - a które w dodatku posiadają własne źródła awaryjne.Jaka jest prawdziwa przyczyna - to enigma. Nie wierzę że jest tylko jeden kocioł któremu przypisuje się awarię - a tym bardziej że odstawienie takiego kotła z eksploatacji pozwala na wybiórcze zasilanie w ciepło - Alternatywy 4. A jeśli taki kocioł odstawiony jest do remontu - na pół roku?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.