Wiadomości z Zabrza

Czy Górnik Zabrze zostanie sprzedany? Złożono petycję w tej sprawie

  • Dodano: 2023-08-29 14:15

Sebastian Dziębowski wraz z Zabrzańską Inicjatywą Społeczną złożył w miniony piątek w zabrzańskim Urzędzie Miejskim petycję z 4,5 tys. podpisów w sprawie podjęcia działań mających na celu sprzedaż akcji Górnika Zabrze.

Petycja w sprawie sprzedaży Górnika Zabrze

W piątek 25 sierpnia Sebastian Dziębowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu, złożył do zabrzańskiego urzędu petycję, która jak sam twierdzi, jest największą w historii Zabrza. Petycja dotyczy przyszłości Górnika Zabrze.

– Petycja dotyczyła podjęcia natychmiastowych działań mających na celu sprzedaż większościowych akcji Górnik Zabrze S.A. Petycja powstała w związku zainteresowaniem zakupu klubu przez prywatnych inwestorów – tłumaczy radny Sebastian Dziębowski. – Mieszkańcy oczekują nowej siły na pokładzie klubu, tak żeby nasz Górnik walczył o najwyższe cele w tabeli i co najważniejsze, aby odciążyć budżet miasta w ciągłym dotowaniu klubu – dodaje.

Złożoną w miniony piątek petycję podpisało 4,5 tysiąca osób. Pierwszy dzień zbierania podpisów odbył się 18 czerwca podczas turnieju "Zaborze Cup 2023".

Czy mieszkańcy chcą sprzedaży Górnika Zabrze?

Wcześniej mieszkańcy wypowiedzieli się w przeprowadzonym przez Zabrzańską Inicjatywę Społeczną e-referendum. W dniach od 19 do 30 czerwca w głosowaniu wzięło udział 1913 mieszkańców Zabrza. Na pytanie, czy Klub Górnik Zabrze powinien zostać sprzedany, 95,1% głosujących odpowiedziało "TAK". Zaledwie 4,9% głosujących uznało, że klub powinien nadal być zarządzany przez miasto Zabrza.

– Szanowna Pani Prezydent, liczymy na pozytywne rozpatrzenie głosu mieszkańców, którzy wypowiedzieli się w e-referendum oraz podpisali się pod petycją. Tak jak kiedyś miasto uratowało klub po współpracy z firmą Allianz, tak teraz prosimy, aby Pani Prezydent sprawiła, aby Górnik trafi w odpowiednie ręce, które pozwolą na walkę o uzyskanie 15 gwiazdki w historii klubu – przekazuje Sebastian Dziębowski.

Komentarze (1)    dodaj »

  • ALAN

    Górnik to aktywo miasta ! historycznie Braci Górniczej z śląskich kopalń niech ta grupa młodych najpierw coś stworzy ! zanim sprzeda

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również