Wiadomości z Zabrza

Czy będziemy mieć białe święta? Sprawdź prognozę pogody na Wigilię i Boże Narodzenie

  • Dodano: 2022-12-23 13:30

Damian Dąbrowski, znany śląski meteorolog ze Świętochłowic, opublikował prognozę pogody na Wigilię i święta Bożego Narodzenia. Sprawdźcie, co czeka nas w nadchodzących dniach!

Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia w województwie śląskim 

Choć dopiero niedawno rozpoczęła się kalendarzowa zima, temperatura wciąż wzrasta, a śniegu w śląskich miastach jest już coraz mniej. Jaka będzie pogoda na tegoroczne święta Bożego Narodzenia? Czy będziemy mieć upragnione od dawna białe święta? Śląski meteorolog, Damian Dąbrowski, na swojej stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl zapowiedział prognozę pogody na kilka najbliższych dni.

- Po prawdziwie zimowej drugiej dekadzie grudnia z całodobowym mrozem i dużą ilością śniegu przyszedł czas na zmiany w pogodzie, które przede wszystkim objawiają się sporym ociepleniem - zapowiada Damian Dąbrowski w prognozie pogody na swojej stronie internetowej Pogoda dla Śląska.

Wigilia - pogoda

W Wigilię 24 grudnia niestety nie powróci do nas zima. Prognozowana temperatura będzie utrzymywać się w okolicach 6-9 stopni. Niebo będzie zachmurzone i w większości naszego regionu wystąpią okresami opady deszczu. Wiatr będzie umiarkowany. 

W nocy z soboty na niedzielę temperatura spadnie do ok. 3-5 stopni. Zachmurzenie będzie zmienne - od całkowitego po umiarkowane. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

Prognoza pogody na Boże Narodzenie

W niedzielę 25 grudnia zachmurzenie przeważnie będzie umiarkowane lub małe. Możemy liczyć na odrobinę promieni słonecznych. Bez opadów deszczu. Będzie w miarę ciepło, temperatura maksymalna wyniesie ok. 6-8 stopni. W nocy z niedzieli na poniedziałek ponownie będą możliwe przelotne opady deszczu. Termometru pokażą od 2 do 5 stopni.

Poniedziałek 26 grudnia będzie bardziej zachmurzony. W godzinach popołudniowych i wieczornych miejscami pojawią się opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 7-9 stopni.

Jak dodaje Damian Dąbrowski, w pogodzie mogą jeszcze zajść zmiany i prognoza będzie na bieżąco aktualizowana na stronie internetowej – PogodaDlaSlaska.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również