Wiadomości z Zabrza

Cybex Platinum - luksusowe foteliki najwyższej jakości

  • Dodano: 2021-03-09 06:30, aktualizacja: 2021-03-09 06:45

Cybex to niemiecki producent fotelików samochodowych i wózków dziecięcych. Asortyment marki dzieli się na trzy kolekcje: Silver, Gold i Platinum. Kolekcja Platinum to luksusowa linia produktów wyróżniających się starannym, dopracowanym w najmniejszym szczególe wyglądem. Charakteryzują ją najwyższej jakości materiały, przemyślany design i nowoczesne wzornictwo, a także funkcjonalność oraz bezpieczeństwo.

Co wyróżnia foteliki samochodowe Cybex Platinum?

Foteliki samochodowe z linii Platinum marki Cybex nie tylko odpowiadają dzisiejszym trendom w modzie, lecz wyróżniają się także pod względem zapewniania bezpieczeństwa młodym pasażerom podczas jazdy. Wszystkie bowiem spełniają normy bezpieczeństwa i posiadają homologację i-Size. Oprócz tego wiele z nich, na przykład modele Cybex Cloud Z i-Size oraz Cybex Sirona Z i-Size przeszły niezależne testy zderzeniowe ADAC i uzyskały w nich wysokie oceny, które stanowią potwierdzenie ich niezawodności. Linia Cybex Platinum stanowi połączenie bezpieczeństwa i stylu w jednym produkcie, co szybko zyskało uznanie wielu rodziców szukających fotelików najwyższej jakości.

Fotelik-nosidełko Cybex Platinum

Model Cloud Z i-Size to fotelik samochodowy z przedziału wagowego 0-13 kg, co oznacza, że jest przeznaczony dla noworodka do osiągnięcia przez dziecko 13 kilogramów. Model ma ergonomiczną pozycję leżącą. Fotelik można zamontować za pomocą pasów samochodowych, ale również na bazie Isofix. Przy montażu na bazie, posiada funkcję obrotową 180 stopni, co ułatwia włożenie dziecka do fotelika, lub wyjęcie go do karmienia w czasie postoju. Cloud Z i-size montujemy wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, co jest obowiązkowe w przypadku pierwszego fotelika. W zestawie znajdziemy wkładkę dla noworodka, z której można zrezygnować kiedy dziecko osiągnie 60 cm wzrostu. Oprócz tego model ten został wyposażony w skorupę absorbującą energię powstałą podczas kolizji oraz w zintegrowany system ochrony bocznej L.S.P. Model Cloud Z i-Size może być montowany na bazie Z, którą następnie można wykorzystać do fotelika Cybex Sirona Z i-Size.  Warto wspomnieć, że nosidełko posiada obszerną budkę chroniącą przed słońcem i regulację pasów. Model występuje w szerokiej gamie kolorystycznej.

Cybex Platinum – foteliki 0-18 kg

Foteliki z przedziału wagowego 0-18 kg, to znaczy dla dzieci od urodzenia do około 4. roku życia stanowią najliczniejszą grupę w przypadku linii Cybex Platinum. Modele z tej kategorii to Sirona Z i-Size, Sirona Zi i-Size, Sirona Q i-Size oraz Sirona Z i-Size R.

Wszystkie foteliki montowane są na bazie Isofix – dzięki temu montaż jest szybki i stabilny. Pierwsze trzy modele posiadają system obrotowy 360 stopni, dzięki czemu w dowolnym momencie można zmieniać ich pozycję na przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Jedynie ostatni z nich, Sirona Z i-Size R został wyposażony w mechanizm obrotowy 180 stopni. Należy go montować wyłącznie tyłem do kierunku jazdy - jest to tzw fotelik RWF. Każdy model Cybex Platinum z grupy 0-18 kg posiada solidny system ochrony bocznej, regulowany zagłówek oraz pięciopunktowe pasy wewnętrzne.

Cybex Platinum Solution Z i-Fix

Model Solution Z i-Fix z linii Cybex Platinum to model dla starszaków. Posiada homologację I-Size. Fotelik ten jest idealny dla  dzieci od około 3 do 12 roku życia, minimalny zaś wzrost dziecka to 100 cm, a maksymalny to 150 cm. Z uwagi na jego konstrukcję, można wozić w nim dziecko do 50 kg. Fotelik ten rośnie wraz z dzieckiem. Dla zapewnienia jak największego komfortu podczas jazdy, został wyposażony w obszerne siedzisko i pogłębiony zagłówek. Oprócz tego posiada dobrą wentylację dla lepszej cyrkulacji powietrza w ciepłe dni. Posiada wzmocnioną ochronę boczną L.S.P., co ma zapewnić wysoki stopień bezpieczeństwa na wypadek zderzenia bocznego. Produkt łatwo daje się instalować w pojeździe dzięki montażowi za pomocą zaczepów ISOFIX i pasów bezpieczeństwa, a odchylane oparcie idealnie przystosowuje się do kanapy w samochodzie.

Foteliki z linii Platinum marki Cybex to produkty najwyższej jakości, o czym świadczy nie tylko ich wygląd, bogate wyposażenie czy wysoki stopień bezpieczeństwa. O najwyższej jakości świadczy w ich przypadku świadome połączenie wszystkich tych elementów i zapewnienie w ten sposób komfortu użytkowania zarówno młodemu pasażerowi, jak i jego rodzicom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również