Wiadomości z Zabrza

Co z terenami po Ikea?

  • Dodano: 2024-01-17 17:15

Ikei w Zabrzu nie ma i nie będzie. Ponad 20 hektarów, na których miał powstać sklep popularnej sieci zakupiła niedawno inna firma. Co tam powstanie?

Magazyny i usługi?

Ikea potwierdziła nam mailowo, że 25 ha zabrzańskich gruntów odkupił od nich nowy inwestor. Nie zdradza jednak szczegółów dotyczących kwoty transakcji, ani celów inwestora. 

Potwierdzamy, że po pomyślnym zakończeniu procedury sprzedaży nieruchomość o powierzchni 25 hektarów została przekazana nowemu inwestorowi.

Zwyczajowo, nie informujemy o stronach umowy, jej kwocie ani innych warunkach dotyczących transakcji - odpowiada biuro prasowe Ikea Polska.

Nieoficjalnie wiadomo, że na tych działkach planowane są hale magazynowe, które być może będą także obejmowały budynki usługowe. 

Spółka LemonTree, która jest inwestorem, nie odpowiedziała na naszego maila z zapytaniem i przyszłość tych terenów. To firma, która zajmuje się budową oraz sprzedażą lub wynajmem powierzchni magazynowych. Jak ustalili nasi koledzy z serwisu wzabrzu.info, przedsiębiorstwo planuje na tym obszarze także szereg innych działalności, jednak szczegóły nie są jeszcze znane. 

Remont trwał 3 lata

Infrastruktura drogowa w tej okolicy została oddana do użytku w lipcu 2023. Zakres prac prowadzonych w ostatnich latach przez szwedzką firmę obejmował m.in. przebudowę ulicy Wolności oraz budowę ronda turbinowego, przebudowę łącznic północnych i przebudowę dojazdu do osiedla – w tym także modernizację dwutorowej linii tramwajowej (razem z siecią trakcyjną i peronami), budową zatok autobusowych i chodników. Powstały także nowe drogi boczne, m.in. łączące ul. Lompy z DW902. 

Teren jest uzbrojony, oświetlony i posiada nową kanalizację deszczową. Pozostaje tylko, teoretycznie, zabudować działki.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również