Wiadomości z Zabrza

Budżet Miasta Zabrze na 2023 rok przyjęty

  • Dodano: 2022-12-21 07:45, aktualizacja: 2022-12-21 07:58

19 grudnia przegłosowano przyszłoroczny budżet miasta w łącznej wysokości ponad 1,193 mld zł. Na inwestycje w mieście przeznaczonych zostanie 274 mln zł.

Nad przychodami i wydatkami Zabrza na 2023 rok obradowano podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Zabrze

– Jestem przekonana, że tak skonstruowany budżet odpowiada na potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Największy udział w tych środkach mają działania w sferze oświaty (ponad 30 proc.) i w zakresie gospodarki komunalnej, transportu i usług (ok. 27 proc.) – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – MimoMimo że sytuacja ekonomiczna w kraju, jak i na świecie jest trudna, to z pełną determinacją będziemy realizować zadania określone w przyjętym budżecie. Dziękuję tym radnym, którzy w poczuciu odpowiedzialności za nasze miasto zagłosowali za projektem budżetu i dobrze życząc Zabrzu chcą jego dalszego rozwoju. Już od 1 stycznia wspólnie przystąpimy do jego realizacji  – podkreśla prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Po przedstawieniu przez prezydent Małgorzatę Mańkę-Szulik projektu uchwały budżetowej i przedstawieniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach oraz opinii Komisji Budżetu i Inwestycji Rady Miasta Zabrze odbyła się dyskusja. Następnie radni przyjęli budżet na przyszły rok.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Andrzej

    Dlaczego nie podaje się z jakim deficytm Budrzetowym startuje miasto w 2023 r

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również