Wiadomości z Zabrza

Bezpłatne badania USG dla zabrzanek

  • Dodano: 2020-10-13 08:00, aktualizacja: 2020-10-10 14:08

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Do kampanii dołącza również Miasto Zabrze, które zaprasza wszystkie panie w wieku 20-49 lat mieszkające w Zabrzu do skorzystania z bezpłatnych badań USG piersi.

Panie, pamiętajcie o profilaktyce!

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Szacuje się, że rocznie raka piersi rozpoznaje się ponad 18 tysięcy kobiet w Polsce, a około 6 tysięcy z nich umiera. Współczynnik zgonów z powodu tego nowotworu wciąż wzrasta. Głównym powodem umieralności na raka piersi jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Wcześnie wykryte zmiany nowotworowe dają większe szanse na skuteczne leczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG) i samobadanie piersi.

W ramach programu, który od początku br. realizuje Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu, bezpłatne badanie USG piersi wykonało już 500 zabrzanek w wieku 20-49 lat. W drugiej edycji programu z bezpłatnych badań skorzystać może 750 pań. Badanie jest prowadzone przez specjalistów z Centrum Ultrasonograficznej Diagnostyki w Zabrzu s.c. w Zabrzu (ul. Wolności 262/206). Na wizytę można się zapisać kontaktując się z CUD pod numer tel.: 698 234 298.

Zadanie finansowane jest z Budżetu Miasta Zabrze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.