Wiadomości z Zabrza

Bezpłatna kontrola oświetlenia w pojeździe! Akcja Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo

  • Dodano: 2021-12-02 08:00, aktualizacja: 2021-12-02 08:36

Przypominamy o trwającej ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Już w tę sobotę kierowcy ponownie będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach na stacjach diagnostycznych biorących udział w akcji. Pamiętajmy, że sprawne i prawidłowo ustawione światła naszego samochodu decydują o bezpieczeństwie zarówno naszym, jak i innych użytkowników dróg.

Dni otwarte na stacjach diagnostycznych

W ramach zainaugurowanej 21 października ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, już w najbliższą sobotę 4 grudnia wszyscy kierowcy kolejny raz będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli oświetlenia w swoich pojazdach. Wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w działaniach znajduje się TUTAJ.

Pamiętajmy, że sprawne i prawidłowo ustawione światła samochodu decydują o bezpieczeństwie zarówno naszym, jak i innych użytkowników dróg. Zachęcamy do sprawdzenia oświetlenia w swoich pojazdach. Takie kontrole powinniśmy bezwzględnie wykonać między innymi po wymianie żarówki, ponieważ jej złe zamocowanie może powodować nieprawidłowy kierunek padania światła i w rezultacie oślepianie innych kierowców na drodze.

Bezpłatna kontrola oświetlenia w pojeździe! Akcja Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również