Wiadomości z Zabrza

Bezpiecznie nad wodą. Policja radzi

  • Dodano: 2019-08-20 09:15

W długi sierpniowy weekend, w Polsce utonęło 13 osób. Od początku czerwca to już 231 ofiar! Pamiętajmy, że alkohol, a także brawura to jedne z najczęstszych przyczyn tragedii w wodzie. Dlatego nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa.

Jak pokazują statystyki te wakacje okazały się tragiczne, pod względem ilości utonięć

W zeszłym roku w okresie wakacyjnym w Polsce utonęło łącznie 188 osób. Aktualnie w Polsce w czasie wakacji 2019 utonęło już 231 osób! Do końca wakacji zostały jeszcze 2 tygodnie. Niektórzy z nas dopiero teraz wybierają się na wypoczynek nad wodą. Zróbmy wszystko, aby ten czas był dla nas i naszych najbliższych bezpieczny. Zabrzańscy policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich możliwości. Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo musimy zadbać przede wszystkim sami. Wypoczywając nad wodą przestrzegajmy elementarnych zasad bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników. Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Służby apelują, aby kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.