Wiadomości z Zabrza

Bajtel w Filharmonii on-line - cykl Filharmonii Zabrzańskiej

  • Dodano: 2021-03-04 08:00, aktualizacja: 2021-03-03 08:28

Na Facebooku Filharmonii Zabrzańskiej jest już dostępny najnowszy odcinek cyklu “Bajtel w Filharmonii on-line”. Tym razem poświęcony jest m.in. muzycznym ilustracjom natury, której różnorodność doskonale zobrazował Antonio Vivaldi w swoim cyklu ,,Cztery Pory Roku”. Fragmenty ,,Zimy” wykonuje koncertmistrz Filharmonii Zabrzańskiej Marcin Ostrowski (wiolonczelista), któremu towarzyszy kwartet smyczkowy.

Z kolei autorka programu “Bajtel on-line” – Dorota Banaś – zabiera młodych melomanów w muzyczno-słowną podróż na wieś, by przybliżyć historię najstarszych melodii ludowych i opowiedzieć o związanych z nimi tradycjach

To już trzecia edycja programu muzycznego, który Filharmonia realizuje z myślą o najmłodszych słuchaczach od kwietnia ub. roku.

Projekt ten skierowany jest głównie do dzieci kształcących się w szkołach podstawowych z terenu naszego miasta, które z powodu panującej pandemii nie mogą odwiedzić Filharmonii Zabrzańskiej osobiście podczas audycji muzycznych.

Dzięki tym wyjątkowym audycjom muzycznym najmłodsi melomanii mają okazję dowiedzieć się m.in. o tym, czym charakteryzowały się kolejne epoki w historii muzyki, poznać sławnych kompozytorów, znane utwory muzyczne, a także szereg instrumentów muzycznych.

Każdy odcinek poprowadzi autorka programu, skrzypaczka naszej zabrzańskiej orkiestry i animatorka kultury Dorota Banaś.

– Jesteśmy pełni nadziei, iż nasze prezentacje muzyczne wspomogą
edukację muzyczną zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci – przekonują filharmonicy. – Pragniemy w sposób dostępny i łatwy dla dzieci przekazać treści, które mogą przydać się nie tylko w nauce muzyki ale i języka polskiego oraz historii.

Podobnie jak w pierwszej edycji ,,Bajtla w Filharmonii”, premiery nowych odcinków zaplanowano raz w tygodniu, w niedziele, o godz.16.00. Audycje ukazują się na profilu Filharmonii Zabrzańskiej w serwisie Facebook, a także na kanale YouTube oraz na stronie internetowej www.filharmonia.zabrze.pl w zakładce multimedia. Znajdziecie tam Państwo również wszystkie bieżące i wcześniejsze odcinki ,,Bajtla w Filharmonii on-line”.


Źródło: UM Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.