Wiadomości z Zabrza

Areszty dla oszustów

  • Dodano: 2017-08-10 08:15, aktualizacja: 2017-08-10 08:22

Zabrzańscy policjanci, zwalczający przestępczość gospodarczą, zakończyli czynności w sprawie 3 mężczyzn podejrzanych o liczne przestępstwa rozbójnicze, oszustwa, a także kierowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania.

Podejrzani wykorzystywali sytuację życiową tzw. „słupów” i zmuszali pokrzywdzonych do zawarcia umów kredytowych na zakup sprzętu RTV i AGD, pożyczek gotówkowych i umów o świadczenia usług telekomunikacyjnych, a nawet sprzedaży samochodu. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani.

O podejrzanych pisaliśmy już dwukrotnie. Najpierw kiedy został zatrzymany 19-letni podejrzany a następnie, gdy w ręce zabrzańskich policjantów wpadł 39-latek. Tym razem wracamy do sprawy trzeciego z podejrzanych. 30-letni mężczyzna wspólnie z kolegami działał na Śląsku od listopada 2015 do maja 2016 roku. Wtedy też, w krótkich odstępach czasu zmusili pokrzywdzonych do zawarcia umów kredytowych na zakup sprzętu RTV i AGD, pożyczek gotówkowych i umów o świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Mężczyzna wykorzystał również trudną sytuację i niezaradność życiową 42-letniej kobiety, która łudząc się na wspólną przyszłość z oszustem, zaciągnęła kredyty na zakup sprzętu RTV i AGD. 30-latek spotkał pokrzywdzoną w jednym ze szpitali, gdzie kobieta sprawował opiekę nad swoim hospitalizowanym dzieckiem. Mężczyzna przyszedł w odwiedziny do swojego krewnego. Pomiędzy nimi nawiązała się relacja, którą podejrzany umiejętnie wykorzystał. Rodzice kobiety, którzy również zaufali partnerowi córki, zaciągnęli kredyty gotówkowe w wysokości 20 i 30 tys. złotych. Kiedy kobieta nie mogła uzyskać kolejnych pożyczek, mężczyzna szybko zakończył znajomość, pozostawiając pokrzywdzoną i jej rodziców z zadłużeniem. Sąd rejonowy zastosował wobec trójki mężczyzn tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.