Wiadomości z Zabrza

Areszt dla sprawców rozboju. 19 i 22-latek pobili i okradli mieszkańca Zabrza! [FILM]

  • Dodano: 2023-05-08 11:00

Policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu zatrzymali 19 i 22-latka. Młodzi mężczyźni napadli i okradli 37-latka, powodem była sprzeczka słowna. Podejrzani znieważyli też interweniujących policjantów. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie.

Pobicie w Zabrzu. Sprawcy zostali już zatrzymani! 

Kilka dni temu dzielnicowi z Komisariatu IV Policji w Zabrzu interweniowali w związku z napaścią na 37-letnigo mieszkańca Zabrza przez dwóch młodych mężczyzn. Do zdarzenia doszło na ulicy Gogolińskiej w Zabrzu. Według relacji zgłaszającego 37-latek został pobity i skradziono mu kurtkę. Kiedy pokrzywdzony próbował uciekać, sprawcy gonili go, bijąc i kopiąc.

Na szczęście świadkowie nie pozostali obojętni i na miejsce wezwano mundurowych. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawców. Mundurowi odzyskali też skradzioną kurtkę. 22-latek i jego młodszy kolega podczas zatrzymania znieważali policjantów, za co również usłyszeli zarzuty. Starszy z zatrzymanych mężczyzn był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu i z użyciem przemocy, w tym rozbój i pobicie. W piątek sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla podejrzanych. Obaj mężczyźni spędzą w nim najbliższe trzy miesiące. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również