Wiadomości z Zabrza

850 maseczek dla Domu Dziennego Pobytu "Rodzina"

  • Dodano: 2020-06-09 08:45, aktualizacja: 2020-06-09 08:53

W dniu 5 czerwca Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu w ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga przekazali 850 sztuk maseczek wielokrotnego użytku kierownictwu Domu Dziennego Pobytu ,,Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej.

Pomoc i wsparcie

Zabrzańscy funkcjonariusze odpowiedzieli na apel o pomoc kierownictwa Domu Dziennego Pobytu ,,Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej i w dniu 5 czerwca przekazali 850 sztuk bawełnianych maseczek. Uszyli je skazani w ramach programu readaptacji społecznej pn. ,,Nić empatii”. W szycie środków ochrony zaangażowani są również funkcjonariusze. To oni nadzorują pracę skazanych, a także uczą ich szyć na maszynie. Angażując osadzonych w produkcję środków ochrony resocjalizują ich, czyli przygotowują do życia w społeczeństwie po opuszczeniu zakładu karnego. Uczą osadzonych empatii, odpowiedzialności, systematyczności, a także kształtują nawyk pracy.

...w czasie epidemii

Z Domem Dziennego Pobytu ,,Rodzina” zabrzańska jednostka współpracuje już od wielu lat. Funkcjonariusze kierowali do pracy w placówce skazanych, którzy wykonywali prace porządkowe. Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa ta forma pomocy nie jest aktualnie możliwa. Dlatego wspieramy pracowników i ich podopiecznych – seniorów – szyjąc dla nich maseczki.

Bardzo dziękujemy za maseczki. Będą z nich korzystać pracownicy oraz seniorzy – nasi podopieczni. To ważne, aby dbać o bezpieczeństwo seniorów, ponieważ z uwagi na wiek i różne choroby są szczególnie narażeni na zarażenie. Prowadzimy również jadłodajnie i wspieramy osoby potrzebujące z Zabrza i okolic. Dzięki waszej pomocy będziemy mogli zadbać o ich bezpieczeństwo przekazując maseczki – podkreśla  Krystian Bajer, dyrektor placówki.

Maseczki są wciąż potrzebne

Od 30 maja przebywając w otwartej przestrzeni i mogąc zachować bezpieczny dystans od innych osób zasłanianie ust i nosa nie jest już obowiązkowe.  Jest jednak wiele miejsc m.in.: sklepy, urzędy, środki komunikacji publicznej, kościoły, gdzie nadal musimy dbać o swoje bezpieczeństwo i zakładać maseczkę.  Dlatego nie zaprzestajemy działań pomocowych i nadal szyjemy w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem  #ResortSprawiedliwościPomaga. To ważne, aby w trudnych czasach wspierać się wzajemnie i nieść pomoc potrzebującym  – podkreśla ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu funkcjonariusze zabrzańskiej jednostki.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Zakład Karny w Zabrzu/ppor. Katarzyna Jabłońska

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.