Wiadomości z Zabrza

83-letnia zabrzanka umarła na COVID-19! To szósta ofiara koronawirusa na Śląsku

  • Dodano: 2020-03-30 09:45, aktualizacja: 2020-04-02 10:01

83-letnia mieszkanka Zabrza jest szóstą w woj. śląskim i 26. w Polsce ofiarą koronawirusa - podał Śląski Urząd Wojewódzki. W poniedziałek rano poinformowano o ośmiu nowych przypadkach zakażenia w regionie - w sumie jest ich już 203.

- Mieszkanka Zabrza zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Trafiła tam 25 marca w ciężkim stanie, po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego najbliższego otoczenia - poinformowała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Zakażona koronawirusem kobieta cierpiała też na inne choroby, podobnie jak pozostali z pacjenci z woj. śląskiego, do których śmierci przyczynił się Covid-19.

W niedzielę poinformowano o spowodowanej wirusem SARS-CoV-2 śmierci trzech innych osób z regionu:

  • 72-latka z Bestwiny k. Bielska-Białej, który zmarł w szpitalu w Tychach,
  • zmarłego w szpitalu w Raciborzu 82-letniego mieszkańca Sośnicowic k. Gliwic
  • oraz 75-letniego bytomianina, który zmarł w szpitalu w tym mieście. Wszyscy mieli też inne choroby.

Przed ponad tygodniem w szpitalu w Tychach zmarł 83-latek ze Szczyrku, który miał wcześniej kontakt z gośćmi z Holandii. Kilka dni później poinformowano o śmierci 71-letniego mężczyzny w szpitalu w Cieszynie. Zaraził się od osoby z najbliższego otoczenia, po jej powrocie z zagranicy.

Wraz z 8 przypadkami, o których poinformowano w poniedziałek rano, w woj. śląskim są obecnie 203 osoby z potwierdzonym koronawirusem. Sześć zmarło, cztery wyzdrowiały. Hospitalizowane są - według danych z niedzielnego wieczoru - 142 osoby, blisko 13,3 tys. potencjalnie chorych objęto kwarantanną, a ponad 7,1 tys. nadzorem sanitarnym. Do niedzielnego rana Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przebadała pod kątem koronawirusa 3187 próbek.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek rano, że w kraju zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 43 osób. Łącznie jest ich obecnie w Polsce 1905. 26 osób zmarło. (PAP)

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Antoni

    Witam nikt nie pomyślał o tych , którzy nas leczą ?Najgorzej mają szpitale przyjdzie pacjent chory biernie , który jeszcze nie zaraża ale już jest chory .Zarazi pielęgniarkę,pielęgniarka połowę służby zdrowia i tak przejdzie na prawie na całą opiekę w Szpitalu,Szpital zamkną i co dalej????????????????

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.