Wiadomości z Zabrza

59-latek z Zabrza zatrzymany. Podejrzany o pedofilię złapany przez stowarzyszenie „Wataha"

  • Dodano: 2023-02-25 16:30

Znane w całej Polsce stowarzyszenie „Wataha – Na Tropie Pedofilii” doprowadziło do zatrzymania podejrzanego o skłonności pedofilskie mężczyznę. Do ujęcia 59-letniego zabrzanina doszło w Bytomiu.

Kolejne zatrzymanie pedofilia przez grupę „Wataha – Na Tropie Pedofilii”. Członkowie stowarzyszenia zaaranżowali sytuację, dzięki której w środę 22 lutego pod galerią handlową w centrum Bytomia udało się ująć 59-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna jest podejrzewany o pedofilię.

Działający w ramach grupy, podając się w Internecie za małoletnią osobę umówili się z zabrzaninem na spotkanie. Interwencja była możliwa za sprawą długiej obserwacji poczynań mężczyzny w sieci. Jak informują członkowie grupy, podejrzany o pedofilię mógł działać w całym regionie.

Krzysztof G.(59 l.) od około 2 lat aktywnie poszukiwał w Internecie swoich ofiar poniżej 15 roku życia. Krzysztof ma żonę, dzieci oraz wnuczkę  która ma 11 lat, niestety jak twierdził w rozmowach ma z nią "sekreciki", także chciał mieć tak owe z naszym wirtualnym dzieckiem. Czyżby tragedia wisiała w powietrzu?! Oby to o czym mówił Krzysztof było wymysłem które miałoby nas zachęcić do spotkania z nim. Chęć zabrania naszego Watahowego dziecka do parku aby uczynić te wszystkie obrzydliwe rzeczy które opisywał w rozmowie telefonicznej były dla nas potwierdzeniem jego preferencji oraz zamiłowań – przekonują członkowie grupy „Wataha – Na Tropie Pedofilii”.

Podejrzany o pedofilię zatrzymany dzięki grupie „Wataha – Na Tropie Pedofilii”

Grupa wyjaśnia również, że mężczyzna była całkowicie świadomy swoich czynów. Prosił bowiem o to, aby „dziewczynka” usuwała rozmowy i z nikim o tym nie rozmawiała bo on wtedy będzie miał problemy z prawem.

Krzysztof po ujęciu potwierdził z kim chciał się spotkać i ile dziecko miało lat. Mało tego, mężczyzna przyznał w jakim celu się pojawił pod bytomską galerią. Po przyjściu w umówione miejsce podszedł do pozorantki aby się czule przywitać, gdzie już nie miał szans ucieczki ponieważ został otoczony przez naszą grupę. Został przekazany patrolowi policji wraz z materiałem dowodowym. Podziękowania dla KMP Bytom oraz dla Wszystkich łowców, pozorantek, operacyjnych, wabików oraz całego zarządu Stowarzyszenia – czytamy na profilu grupy na Facebooku.

Bytomska Komenda Miejska potwierdza, że doszło do zatrzymania 59-letniego mieszkańca Zabrza, a Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo w spawie mężczyzny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również