Wiadomości z Zabrza

44-letni kierujący mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość aż o 97 km/h!

  • Dodano: 2020-01-28 10:00

Aż o 97 km/h dozwoloną prędkość przekroczył 44-letni kierujący osobowym mercedesem.

Mężczyzna wpadł w ręce policjantów patrolujących zabrzański odcinek DK88 w nieoznakowanym radiowozie z wideo rejestratorem. Do zatrzymania doszło w piątek popołudniu kiedy ruch na drogach jest szczególnie wzmożony.

W piątkowe popołudnie policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali mercedesa, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość na  zabrzańskim odcinku DK 88. Na ekranie policyjnego videoradaru pojawił się wynik 167 km/h. 44-letniemu mieszkańcowi Gliwic, który nie bacząc na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 97 km/h, policjanci wręczyli mandat na kwotę 500 złotych oraz na jego koncie zapisano 10 punków karnych. 

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88, jest jednym z miejsc, gdzie podróżujący wzdłuż terenów zielonych kierowcy muszą spodziewać się na drodze dzikich zwierząt. Ustawiony tam znak „Uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem na wyznaczonym odcinku jezdni i wzywa ich do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 167 km/h kierująca nie miałby najmniejszych szans na wykonanie manewru obronnego w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na jej drodze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.