Wiadomości z Zabrza

42-latek brutalnie pobity maczetą! Miało chodzić o oddanie długu i kobietę

  • Dodano: 2023-09-15 10:30

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj 26-letni mężczyźni, którzy próbował wymusić od znajomego oddanie długu. Grozili mu oraz pobili go, używając przy tym maczety. Mogą za to trafić na 5 lat do więzienia.

Zabrze. Maczetą chcieli wymusić oddanie długu

Kilka dni temu do policjantów z komisariatu II w Zabrzu zgłosił się 42-letni mężczyzna, który poinformował, że został pobity przy użyciu maczety przez znajomych jego byłej partnerki. Do zdarzenia doszło na ulicy Męczenników Majdanka. W wyniku ataku mężczyzna doznał obrażeń w okolicy głowy i karku, które na szczęście nie zagrażały jego życiu.

Powodem takiego zachowania sprawców miał być rzekomy dług w kwocie 5 tysięcy złotych oraz, jak wyjaśniał jeden z podejrzanych, zmuszenie go do zaprzestania kontaktów z byłą partnerką. Po zebraniu niezbędnych informacji kryminalni ustalili miejsce pobytu i zatrzymali podejrzanych w tej sprawie dwóch 26-latków. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą oni przed sądem za pobicie w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, za co grozi kara do 5 lat wiezienia.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również