Wiadomości z Zabrza

39-latka przekroczyła prędkość o 94 km/h!

  • Dodano: 2020-01-02 08:00, aktualizacja: 2020-01-02 08:21

Policjanci zabrzańskiej drogówki udaremnili rajd 39-letniej kobiety, która na zabrzańskim odcinku DK88 pędziła z prędkością 164 km/h. W miejscu, gdzie została zatrzymana, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Apelujemy do kierujących z "ciężką nogą" o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.

Tym razem policjanci udaremnili dalszą jazdę kierującej lexusem, która przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 94 km/h. W piątek na Drodze Krajowej nr 88 na terenie Zabrza stróże prawa poruszający się nieoznakowanym radiowozem zauważyli szybko poruszający się samochód. Jego kierująca znacznie przekroczyła dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 70 km/h. Policjanci ruszyli za lexusem i dokonali pomiaru jego prędkości. Okazało się, że 39-letnia kobieta rozpędziła się aż do 164 km/h. Chwilę później stała już na poboczu i rozmawiała z mundurowymi. Kontrola drogowa zakończyła się 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi, które wpłynęły na jej konto.

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88, jest jednym z miejsc, gdzie podróżujący wzdłuż terenów zielonych kierowcy muszą spodziewać się na drodze dzikich zwierząt. Ustawiony tam znak „Uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem na wyznaczonym odcinku jezdni i wzywa ich do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 164 km/h kierująca nie miałaby najmniejszych szans na wykonanie manewru obronnego w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na jej drodze.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • kierowca

    Ograniczenia na DK88 są zupełnie bez sensu - nie bronię tutaj piratów drogowych jadących tutaj jak po autostradzie!!!Dwu pasmowa droga poza terenem zabudowanym z ograniczeniem do 70 km bo kilka razy jakiś bandyta zawracał na tej drodze.Jednopasmowe drogi poza terenem zabudowanym mają 90 km/h, a tutaj 70km/h - trochę bez sensu. Może wprowadzić ograniczenie do 30 km/h wtedy podczas czołowego zderzenia wszyscy przeżyją. Zaraz w cały kraju wprowadzą ograniczenie do 30 km/k - i jak dawniej podróż do sąsiedniego miasta to będzie całodniowa wyprawa.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.