Wiadomości z Zabrza

37-latek aresztowany za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna zaatakował nożem konkubinę

  • Dodano: 2020-04-09 09:30

Policjanci z zabrzańskiej dwójki zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który w sobotę w trakcie awantury domowej zaatakował nożem swoją 35-letnią konkubinę.

Po analizie zebranego materiału dowodowego zabrzańscy śledczy przedstawili 37-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Zabrzu przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.


Zabrzańscy kryminalni wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań w dzielnicy Biskupice. Około 22.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, podczas której 37-letni mężczyzna pobił i zaatakował nożem swoją 35-letnią konkubinę. Kobieta przed przyjazdem policjantów zdołała uciec z mieszkania, jednak miała poważne obrażenia w postaci ran ciętych na głowie oraz złamań kości twarzoczaszki. Policjanci weszli do mieszkania, w którym, według informacji pokrzywdzonej, miał przebywać konkubent wraz z dwójką ich dzieci w wieku 6 miesięcy i 2 lat. Drzwi do mieszkania były zamknięte, więc stróże prawa do środka dostali się poprzez otwarte drzwi balkonowe. Jak się okazało, nie było już w nim mężczyzny, a jedynie dwójka małych dzieci. Policjanci zabrali je z mieszkania i oddali rodzinie pokrzywdzonej, która przyjechała na miejsce. Następnie rozpoczęli poszukiwania 37-latka, które nie trwały długo. Już po kilkunastu minutach poszukiwań policjanci zauważyli mężczyznę na terenie pobliskich ogródków działkowych. Kiedy 37-latek zobaczył policjantów, zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. 35-letnia kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przeprowadzone u zatrzymanego badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W mieszkaniu, gdzie doszło do zdarzenia, śledczy przeprowadzili oględziny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 37-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara co najmniej 8 lat wiezienia. W przeszłości podejrzany był karany za przestępstwa z użyciem przemocy, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów i zniszczenie mienia. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • damo

    Łobuz kocha najbardziej.A po Świętach i tak lodzik będzie...Głupie baby

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.