Wiadomości z Zabrza

31-latek i jego 39-parnerka zatrzymani za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków

  • Dodano: 2021-11-30 07:30, aktualizacja: 2021-11-30 08:06

Zabrzańscy kryminalni ustalili i namierzyli parę z Zabrza podejrzaną o przestępstwa narkotykowe. 31-latek i jego 39-parnerka w miejscu zamieszkania prowadzili uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadali znaczne ilości marihuany. Zatrzymani usłyszeli już zarzut uprawy konopi indyjskich i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zatrzymana kobieta objęta została policyjnym dozorem.

Zabrzańscy policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy marihuany

Kryminalni z Zabrza wytypowali i namierzyli parę, która w miejscu zamieszkania może posiadać znaczne ilości narkotyków. W ubiegłym tygodniu policjanci zaplanowali i przeprowadzili skuteczną realizację, w której trakcie, w jednym z mieszkań na terenie Zabrza i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi oraz zatrzymali na gorącym uczynku 31-latka i jego 39-letnią partnerkę.

W trakcie przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 2 kilogramy marihuany spakowane w 41 słoikach oraz przyrządy służące do produkcji środków odurzających. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Nielegalna uprawa konopi w Zabrzu

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Zabrzu wniosek o zastosowanie wobec 31-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. W przyszłości mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. Wobec podejrzanej 39-latki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zatrzymanym może grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.