Wiadomości z Zabrza

26-latek znęcał się nad swoimi rodzicami. Trafił do aresztu na trzy miesiące

  • Dodano: 2021-06-04 07:45, aktualizacja: 2021-06-04 08:14

Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym spędzi 26-latek podejrzany o uporczywe nękanie, zniszczenie mienia, znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami oraz złamanie zakazu sądowego.

Domowy oprawca został zatrzymany przez policjantów z trzeciego komisariatu, chwilę po tym, jak po raz kolejny wszczął awanturę i zniszczył telefon swojej matki. Ponadto nie przestrzegał wydanego wcześniej zakazy zbliżania się do rodziców.

26-latek był już znany policjantom ze stosowania przemocy wobec rodziny

Od marca bieżącego roku miał zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodzicami, którego jak się okazało, nie przestrzegał. 25 maja policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące awantury wszczętej przez 26-letniego mężczyznę. Jak ustalili mundurowi, podczas awantury mężczyzna zniszczył swojej matce telefon, rzucając nim o ziemie. Ponadto okazało się, że nie przestrzega wydanego przez sąd zakazu kontaktowania się i zbliżania do rodziców. Przez cały okres trwania zakazu mężczyzna stale nachodził ich w mieszkaniu oraz nocował na klatce schodowej. Podczas powtarzających się najść i awantur stosował przemoc psychiczną i fizyczną.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający uporczywe nękanie oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna ponownie może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonych, dlatego wystąpili z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest areszt.

26-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty uporczywego nękania, znęcania się nad osobami najbliższymi, złamania zakazu sądowego oraz zniszczenia mienia. Na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Przypominamy!

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem, które precyzują przepisy artykułu 207 kodeksu karnego.

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również