Wiadomości z Zabrza

25-letni zabrzanin trzymał w zamrażalniku 2,5 kg amfetaminy - grozi mu 12 lat więzienia

  • Dodano: 2019-11-19 13:45

Pewien zabrzanin, podejrzewany przez policję o międzynarodowy obrót narkotykami, przechowywał w zamrażarce 2,5 kilograma amfetaminy, 1,5 kilograma marihuany trzymał  w pokoju, a 1000 tabletek ecstasy schował w garażu. Mężczyzna ma już postawiony zarzut posiadania i obrotu znaczną ilością narkotyków – grozi mu do 12 lat więzienia.

Amfetamina, marihuana i ecstasy - 25-letni zabrzanin był częścią polsko-holenderskiego narkobiznesu

Na tropie narkobiznesu byli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową katowickiej komendy wojewódzkiej, którzy od jakiegoś czasu podejrzewali mężczyznę o udział w obrocie środkami odurzającymi pomiędzy Polską a Holandią. Przy wsparciu policyjnych antyterrorystów z Katowic w ubiegłą środę weszli do mieszkania zabrzanina, który był całkowicie zaskoczony aresztowaniem i nie stawiał oporu.

Ponad 2,5 kilograma amfetaminy ukryto w kuchni w zamrażalniku lodówki, a reklamówkę z ponad 1,5 kilogramem marihuany schowano w pokoju. Policjanci skrupulatnie przeszukali nie tylko mieszkanie zamieszkiwane przez mężczyznę - wcześniej ustalili, że korzysta on z garażu nieopodal miejsca zamieszkania. Tam kryminalni znaleźli ponad 1000 szt. tabletek ecstasy. W sumie policjanci zwalczający przestępczość narkotykową przejęli środki odurzające o czarnorynkowej wartości ponad 125 tys. złotych - informuje policja.

Oprócz narkotyków w mieszkaniu znaleziono również około 10 tysięcy złotych w gotówce - pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszły kar.

Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie, ma już postawione zarzuty, za które grozi mu do 12 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.