Wiadomości z Zabrza

23. Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii

  • Dodano: 2021-04-13 07:15, aktualizacja: 2021-04-13 07:28

Politechnika Śląska zaprasza do udziału w kolejnej edycji Targów Pracy i Przedsiębiorczości. Wydarzenie potrwa od 12 do 16 kwietnia i będzie realizowane za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy internetowej dostępnej od 12 kwietnia od godz. 9:00. 

Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii to doskonała okazja do nawiązania kontaktów pomiędzy kandydatami do pracy a organizacjami i przedsiębiorcami. Są one skierowane do studentów, absolwentów, pracowników naukowych Politechniki Śląskiej, a także innych uczelni. W spotkaniach z pracodawcami mogą wziąć także udział uczniowie szkół ponadpodstawowych.

– Po raz drugi spotykamy się w formule online, która pozwoliła na rozszerzenie zakresu targów o prezentację najnowszych osiągnięć naszych naukowców z obszaru nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja czy materiały przyszłości. Nie tylko pokazujemy nasze dokonania, ale także chcemy zachęcić kolejne firmy do nawiązania współpracy i wspólnego budowania gospodarki opartej na wiedzy i badaniach naukowych – mówi rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

Na uczestników Targów czekają przedsiębiorcy poszukujący pracowników, instytucje rynku pracy, takie jak urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości, organizacje studenckie i koła naukowe, a także instytucje wspierające przedsiębiorczość akademicką.

Wydarzenie ma na celu wzmocnienie współpracy w zakresie praktycznych elementów kształcenia na Politechnice Śląskiej oraz wymianę wiedzy pomiędzy biznesem a środowiskiem akademickim. Ponadto jest miejscem do zaprezentowania działalności oraz struktury organizacyjnej przedsiębiorstw i ich planów rekrutacyjnych. Daje również możliwość pozyskania wartościowych i wykwalifikowanych pracowników.

W trakcie targów będą także prowadzone szkolenia online poświęcone nabywaniu kompetencji oraz umiejętności wspomagających podjęcie zatrudnienia.

Koordynatorami wydarzenia są Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej, Samorząd Studencki oraz Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów. Partnerami merytorycznymi są: Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej oraz Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością.

Platforma internetowa targów Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii, dostępna od 12 kwietnia, godz. 9.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również