Wiadomości z Zabrza

20-lecie Stowarzyszenia Amazonek w Zabrzu

  • Dodano: 2019-11-29 11:15

W restauracji „Pod Kasztanami” zabrzańskie stowarzyszenie Amazonek świętowało 20-lecie istnienia.

Nie zabrakło ciepłych słów, wspomnień, a także życzeń, które skierowane zostały zarówno w kierunku założycielek, prowadzących obecnie stowarzyszenie, jak i członkiń.

W obchodach 20-lecia udział wzięli m.in.: zastępca prezydenta Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzętek-Bar, przewodniczący Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej RM Zabrze Jerzy Pabis, naczelnik Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Czesława Winecka, założycielka Stowarzyszenia Amazonek w Zabrzu Helena Breczko, przedstawicielki Stowarzyszenia Amazonek w Poznaniu, Unii Śląskiej oraz licznie zgromadzone członkinie Stowarzyszenia.

Zabrzańskie amazonki spotykają się w każdy poniedziałek o godz. 15.00 w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego. Połączyły je wspólne doświadczenia, wspierają się, pomagają sobie, dzielą się zarówno swoimi problemami, jak i radościami i sukcesami.

Po latach oswajania tematu, zdobywania doświadczeń i wiedzy pomagamy zarówno kobietom zaczynającym walkę z nowotworem, jak i tym, które dochodzą do zdrowia i także potrzebują różnego rodzaju form wsparcia – mówi Magdalena Gburek, prezes Stowarzyszenia Amazonek w Zabrzu.

Członkinie Stowarzyszenia są świetnym przykładem na to, że szczęśliwe i aktywne życie po chorobie jest możliwe. Stowarzyszenie działa nie tylko na rzecz tworzących go kobiet, ale także wszystkich potrzebujących informacji i wsparcia. Można tu przyjść z wszystkimi tymi problemami, jakie wiążą się z mastektomią. Poza poniedziałkowymi spotkaniami Stowarzyszenie organizuje również wyjazdy, turnusy rehabilitacyjne i in.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.