Wiadomości z Zabrza

2 pokrzywdzonych w wypadkach drogowych

  • Dodano: 2013-10-30 10:30

Policjanci z zabrzańskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych przy ulicy Bytomskiej i dzisiaj na ulicy de' Gaulle'a.

W wyniku zdarzeń obrażenia odniosły dwie osoby. Pieszego i rowerzystę przewieziono do szpitala w Zabrzu.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godziną16.00 na ulicy Bytomskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierujący samochodem marki bmw na skrzyżowaniu utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w uliczna latarnię. W wyniku uderzenia z samochodu wypadła przednia szyba, która uderzyła w stojącego na chodniku 24-letniego mieszkańca Zabrza. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe pokrzywdzonego męźczyznę, z obrażeniami nogi przewiozło do szpitala.

Do drugiego zdarzenia doszło dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 na ulicy de' Gaulle'a. Wykonujący czynności funkcjonariusze ruchu drogowego wstępnie ustalili, że kierujący rowerem jadąc prawym pasem zajechał drogę kierującemu samochodem marki tata, który jechał w tym samym kierunku. Uczestników zdarzenia poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj byli trzeźwi. Rowerzystę w stanie przytomnym z urazem głowy decyzja lekarza pogotowia ratunkowego hospitalizowano.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.