Wiadomości z Zabrza

18-latek groził nożem pasażerce autobusu!

  • Dodano: 2021-05-04 08:00, aktualizacja: 2021-05-04 08:18

Policjanci z V Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali młodego zabrzanina, który we wtorek będąc pod wpływem alkoholu, nożem groził pasażerce autobusu linii 81. Ponadto w trakcie zajścia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia uszkodził powłokę lakierniczą autobusu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 27.04.2021 r. w Zabrzu dzielnica Helenka, w godzinach popołudniowych doszło do nietypowego zdarzenia. 18-letni zabrzanin, który był pod wpływem alkoholu, nożem zaczął wygrażać pasażerce autobusu linii 81. Ponadto w trakcie zajścia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia uszkodził powłokę lakierniczą autobusu. Na miejscu interweniowali policjanci z ogniwa patrolowego. Mundurowi zatrzymali agresora i umieścili go w Izbie Wytrzeźwień. Wynik przeprowadzonego tam badania trzeźwości to ponad 1,5 promila alkoholu.

Kryminalni z zabrzańskiej piątki natychmiast podjęli czynności procesowe, ustalając, że przewoźnik, w którego dyspozycji był uszkodzony autobus, na skutek zdarzenia poniosło straty w wysokości 10 000 złotych. Sprawcy po wytrzeźwieniu przedstawiono zarzuty.

Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów jednak, na skutek zamroczenia alkoholem nie pamiętał przebiegu zdarzenia ani nie potrafił wyjaśnić powodów swojego działania. Funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzie służące do popełnienia przestępstwa, którym był składany nóż. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.