Wiadomości z Zabrza

17-latek znęcał się nad rodzicami bratem. Agresor ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych

  • Dodano: 2020-05-27 09:00

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu zatrzymali agresywnego mężczyznę, który w jednym z mieszkań na terenie miasta znęcał się nad swoją matką, ojcem i bratem.

Proceder trwał już od marca 2019 roku, a w ostatnim czasie znacznie się nasilił. Jako środek zapobiegawczy wobec 17-latka zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Od ponad roku trwał koszmar rodziny, która mieszkała wraz z 17-latkiem w jednym z mieszkań w centrum miasta

Młody zabrzanin regularnie znieważał swoją matkę, ojca, oraz brata, a podczas awantur dopuszczał się rękoczynów. W ubiegłą sobotę wieczorem 17-latek wszczął kolejną awanturę, w której trakcie doszło do rękoczynów. Zaniepokojeni sąsiedzi postanowili wezwać policje. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce ustalili, że sytuacja nie jest pierwszą. Rodzice 17-latka przyznali, że nie są w stanie nad nim zapanować i obawiają się go. Stróże prawa zatrzymali młodego mężczyznę, gdyż jako 17-latek za popełnione przestępstwo odpowiada jak osoba dorosła. W toku przeprowadzonych czynności ustalono również, że przeciwko 17-latkowi toczy się już jedno postępowanie karne o kierowanie gróźb karalnych wobec dalszej rodziny. 17-latek usłyszał już zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad członkami swojej rodziny. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i wyraził skruchę.  Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą, lub nad inną osobą pozostającą w stałym, lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim, lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny, lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również